SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bolt testuje w Polsce rozwiązanie AI ułatwiające prawidłowe parkowanie hulajnóg

Bolt rozpoczął w Polsce testy nowego, opartego na działaniu sztucznej inteligencji (AI) rozwiązania ułatwiającego prawidłowe parkowanie hulajnóg. System analizuje zdjęcia zrobione przez użytkowników i poucza jak prawidłowo pozostawić pojazd po zakończeniu przejazdu.

fot. materiały prasoweArticle

Rozwiązanie opracowane przez Bolt opiera się na algorytmie uczenia maszynowego, wyszkolonym na puli 150 tys. zdjęć przedstawiających zaparkowane hulajnogi. W ten sposób system odróżnia hulajnogi zaparkowane prawidłowo od tych pozostawionych niezgodnie z przepisami.

Na podstawie zdjęcia zrobionego przez użytkownika, sztuczna inteligencja sprawdza w czasie rzeczywistym, czy hulajnoga nie blokuje chodnika, ścieżki rowerowej lub wyjścia z budynku. Jeśli pojazd zostanie zaparkowany nieprawidłowo, użytkownik otrzyma powiadomienie w aplikacji, informujące go o prawidłowym zaparkowaniu.

System został już pomyślnie przetestowany w Sztokholmie, w Szwecji oraz w norweskim Oslo, a obecnie Bolt testuje i wprowadza stopniowo to rozwiązanie w innych europejskich miastach, w tym w Polsce: w Krakowie, Lublinie, Szczecinie, Trójmieście i Warszawie.

Jak podaje Bolt, w czasie testów w Sztokholmie skuteczność weryfikacji zdjęć przez sztuczną inteligencję wyniosła co najmniej 80%.

"W celu osiągnięcia jak największej dokładności, model sztucznej inteligencji będzie szkolony lokalnie we wszystkich miastach, w których nowe rozwiązanie zostanie uruchomione. Dzięki temu dostosuje się on do specyficznych elementów danego miasta, takich jak przepisy parkingowe czy układ ulic. Inżynierowie firmy Bolt nieustannie pracują nad poprawą dokładności narzędzia, poszerzając bazę zdjęć." - czytamy w komunikacie Bolt.

Dołącz do dyskusji: Bolt testuje w Polsce rozwiązanie AI ułatwiające prawidłowe parkowanie hulajnóg

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl