SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bolt i Lotnisko Chopina z oficjalnym partnerstwem. Co to oznacza dla podróżnych?

Firma Bolt i Polskie Porty Lotnicze (PPL) podpisały umowę, w ramach której Bolt zostanie rekomendowanym partnerem transportowym na Lotnisku Chopina w Warszawie. Początek współpracy nastąpi już w czerwcu. Co to oznacza dla podróżnych?

W wyniku podpisania umowy o współpracy pomiędzy firmą Bolt a PPL (właścicielem Lotniska Chopina), od początku czerwca br. Bolt zostanie rekomendowanym partnerem transportowym w stołecznym porcie lotniczym - poinformowało lotnisko w opublikowanym w poniedziałek komunikacie. Dzięki współpracy możliwe będzie zamówienie przejazdu w kategorii Comfort bezpośrednio sprzed terminalu na poziomie przylotów lotniska.

Podkreślono, że o wyborze firmy Bolt zdecydowały m.in. wdrożone zmiany oraz nowe rozwiązania bezpieczeństwa, które oferuje aplikacja. Dodano, że jest to istotne, ponieważ Lotnisko Chopina w tym roku ma po raz pierwszy w 90-letniej historii portu ma obsłużyć powyżej 20 mln pasażerów.

Bolt i Lotnisko Chopina oficjalnymi partnerami

"Cieszymy się, że Bolt dołączył do grona rekomendowanych przez Lotnisko Chopina przewoźników świadczących usługi przewozu pasażerów. Dzięki naszemu partnerowi poszerza się oferta dla podróżnych, co jest szczególnie ważne przed startującym sezonem wakacyjnych wyjazdów" – powiedziała rzecznik prasowy Lotniska Chopina Anna Dermont, cytowana w komunikacie.

"Głęboko wierzę, że w ten sposób wychodzimy naprzeciw potrzebom wszystkich osób podróżujących z Lotniska Chopina turystycznie i służbowo. Dzięki naszym działaniom (...) użytkownicy mogą liczyć na sprawny i wygodny transport z Lotniska - przekazał z kolei country manager Bolt w Polsce Paweł Kuncicki.

Poinformowano również, że na lotnisku do dyspozycji pasażerów będą specjalnie przeszkoleni agenci oznaczeni logotypem firmy Bolt. Mają pomagać pasażerom m.in w zainstalowaniu aplikacji lub znalezieniu miejsca odbioru pojazdu. Dodano, że informacje te będzie można uzyskać też w jednym z dwóch punktów informacyjnych Bolt. Przekazano również, że na terenie lotniska będą znajdować się dwa oznaczone miejsca odbioru, gdzie kierowcy będą podjeżdżać po pasażerów.

Bolt jest trzecim rekomendowanym przewoźnikiem na Lotnisku Chopina, wcześniej były to ELE Taxi i Uber.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. W 2023 r. port obsłużył 18,5 mln pasażerów, a w całym 2024 r. - według prognoz - odprawi 20,5 mln pasażerów, czyli około 10 proc. więcej niż rok wcześniej. Stołeczne lotnisko ocenia, że po raz pierwszy w historii przekroczy barierę 20 milionów osób odprawionych w ciągu 12 miesięcy.

Czytaj też: Paczkomat InPostu stanął na Lotnisku Chopina w Warszawie

29 kwietnia br., w 90-lecie otwarcia Lotniska Chopina Polskie Porty Lotnicze (właściciel lotniska) poinformowały, że w najbliższych latach port zostanie rozbudowany. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na 2026 r., a całkowite oddanie inwestycji do użytku na sezon letni 2029 r. Po rozbudowie przepustowość portu ma wynosić ok. 30 mln podróżnych rocznie. Z wyliczeń wynika, że pełna amortyzacja inwestycji nastąpiłaby w 2035 r., gdy wypracowany zostałby dodatkowy zysk rzędu 900 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Bolt i Lotnisko Chopina z oficjalnym partnerstwem. Co to oznacza dla podróżnych?

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mlkjh
Okęcie jest jednym z niewielu lotnisk, gdzie niczego nie kupuje od lat. Wiadomo dlaczego.
Kiedys polowe prezentów, alkoholi oraz słodyczy kupowałem na Okęciu. Kiedyś.
odpowiedź
User
Porebski
Lotniska na całym świecie zapraszają wszystkich rejestrowanych przewoźników, bo to dla dobra i wygody i podróżnych i pasażerów. Okęcie jak zwykle idzie w przeciwną stronę i utrudnia korporacjom taxi i pasażerom życie jak tylko może.
odpowiedź
User
Krasawica
Okęcie jest jednym z niewielu lotnisk, gdzie niczego nie kupuje od lat. Wiadomo dlaczego.
Kiedys polowe prezentów, alkoholi oraz słodyczy kupowałem na Okęciu. Kiedyś.

Latałeś z Okęcia tylko po to, żeby kupować na nim prezenty???
odpowiedź