SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Borys Budka zapowiada likwidację TVP Info, jeśli PO przejmie władzę

Opowiadamy się za likwidacją mediów narodowych - powiedział w programie "Graffiti" Borys Budka przewodniczący klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.

Borys BudkaBorys Budka

Parlamentarzysta odpowiadał w programie na pytania Grzegorza Kępki. Opowiedział się za likwidacją Rady Mediów Narodowych i TVP Info.

"Człowiek, który jest odpowiedzialny za siedem lat siania nienawiści, nieprawdy, został wczoraj odwołany. Jemu krzywda się nie przytrafi" - skomentował odwołanie prezesa TVP Borys Budka.

"Będzie likwidacja TVP Info"

Odniósł się także do planów Koalicji Obywatelskiej, co do Rady Mediów Narodowych i TVP Info.

"Rada Mediów Narodowych jest instytucją niedemokratyczną. RMN ma tyle z niezależnością wspólnego, ile Jarosław Kaczyński z demokracją. To nie jest niezależny organ. Jedną z pierwszych decyzji będzie zlikwidowanie mediów narodowych" - powiedział Budka.

W dalszej części rozmowy Borys Budka nakreślił w skrócie plany Koalicji Obywatelskiej dotyczące mediów publicznych w momencie ewentualnego powrotu do władzy.

"W tej formule, wymaga to opcji zero. Znaczy wymiecenia tego, co Kurski tam przyprowadził".

Prowadzący dopytywał Budkę, co to konkretnie znaczy? Będzie likwidacja TVP Info czy nie będzie? - pytał Kępka.

"Tak. Będzie likwidacja TVP Info. Kiedy będzie czas i pora, wniosek będzie złożony. Potrzeba telewizji informacyjnej, ale ta nazwa nawet TVP Info jest już tak spauperyzowana, mówiąc delikatnie, że nikt uczciwy, obiektywny, żaden dziennikarz nie chciałby pracować w czymś takim, co zrobił Kurski. Ta formuła z tymi pseudoekspertami, patocelebrytami na pewno zostanie zlikwidowana" - mówił Borys Budka.

PO zbierała podpisy pod ustawą likwidującą TVP Info

W ubiegłym roku liderzy Platformy Obywatelskiej - Borys Budka i Rafał Trzaskowski - ogłosili start akcji zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w sprawie likwidacji TVP Info. Za pierwszym podejściem udało się zgromadzić 7 tysięcy podpisów

- W TVP Info dzisiaj zamiast rzetelnej informacji mamy fabrykę hejtu, nienawiści, ale przede wszystkim biuletyn partyjny zamiast normalnej telewizji informacyjnej. Telewizję publiczną należy zbudować od nowa, trzeba przywrócić standardy rzetelnego dziennikarstwa - mówił wtedy szef PO.

W czerwcu partia wróciła do zbierania podpisów. Koordynacją zajęli się Rafał Trzaskowski i Cezary Tomczyk. - Nastąpił restart akcji. Po pandemicznym wyciszeniu, gdy nie można było ich zbierać, ruszyliśmy na nowo z akcją, podpisy zbierane są w rozmaitych miejscach w kraju, idzie to bardzo dobrze. Jestem pewien, że zmieścimy się w terminie i zbierzemy 100 tys. podpisów do lipca - mówił nam wówczas rzecznik PO Jan Grabiec.

Jesienią ubiegłego roku Platforma Obywatelska zebrała 100 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem o likwidacji TVP Info, jednak projekt nie trafił póki co projekt nie trafił do Sejmu,.

Dołącz do dyskusji: Borys Budka zapowiada likwidację TVP Info, jeśli PO przejmie władzę

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek z Marek
Szacunek, ale głupich nie sieją ?!
odpowiedź
User
Wora
Poczekajcie platfusy przy wyborach to. My was zlikwidujemy. Daremne obiboki
odpowiedź
User
Razor
Budka, ty najpierw zlikwiduj swoją głupotę, dobrze? Idź wydoić krowę do mleczarni, czy coś.

Już zapowiadają co się będzie działo kiedy wrócą do koryta - likwidacja, sprzedaż i niszczenie tego co kiedyś wybudowali inni - to jedyne na czym znają się te nieroby. Nie zapowiada zmiany w zarządzaniu stacją, majątkiem, wyprowadzeniem całego TVP na prostą, czy cokolwiek innego mającego za cel poprawę sytuacji, nie. Zlikwidować, zniszczyć i zaorać, ewentualnie opchnąć za bezcen - na więcej ich nie stać, a TVP to byłoby dopiero preludium.
odpowiedź