SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Boryszew kupuje fabrykę w Indiach

Spółka Boryszew podpisała list intencyjny z Sebros Auto Private Limited w Indiach obejmujący podstawowe warunki zakupu zakładu zlokalizowanego w Indiach - w okolicach miejscowości Pune oraz wybranych składników aktywów zakładu w Faridabad.

Boryszew kupuje fabrykę w Indiach

Nabycie nastąpi poprzez spółkę zależną od Boryszewa - Maflow India, która obecnie znajduje się w trakcie rejestracji.

"Przedmiotem umowy jest zakup m. in. działki i budynku z urządzeniami produkcyjnymi, zapasów, wartości niematerialnych, w tym przede wszystkim know-how i umowy z pracownikami, wybrane aktywa z zakładu w Faridabad. Z transakcji wyłączone zostaną zobowiązania. (...) Zamknięcie transakcji powinno nastąpić w przeciągu 4-5 tygodni od daty podpisania term sheet" - czytamy w komunikacie.

Zakład produkuje przewody do klimatyzacji dla sektora motoryzacyjnego (automotive), których odbiorcami są indyjscy producenci samochodów, podano także.

W połowie sierpnia ub. roku Boryszew sfinalizował umowę dotyczącą nabycia przedsiębiorstwa Maflow Polska za 74 mln zł, z czego ponad połowę stanowiły zapasy i produkty gotowe do sprzedaży. Następnymi krokami w akwizycji grupy Maflow były zakupy spółek w Włoszech, Hiszpanii, Brazylii oraz Indiach.

Po akwizycji przez Boryszew grupy Maflow, jej główy udziałowiec Roman Karkosik poinformował, że planuje nadal rozwijać segment motoryzacyjny i "przygląda się" 8 podmiotom z tej branży. W jego ocenie, w ciągu najbliższych 12 miesięcy Boryszew może sfinalizować przejęcia co najmniej trzech z nich oraz zakupi lub zbuduje zakład produkcyjny w Indiach.

W grudniu Boryszew poinformował o przystąpieniu do due diligence włoskiego producenta części dla segmentu motoryzacyjnego - Zespołu Przedsiębiorstw Cablelettra S.p.A., a w styczniu o złożeniu niewiążącej oferty na zakup niemieckiej grupy SaarGummi - wiodącego w Europie i istotnego w skali światowej producenta zaawansowanych technologicznie, ruchomych i statycznych, systemów uszczelnień pojazdów.

Boryszew miał narastająco w I-III kw. 2010 roku 61,02 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 31,80 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 2221,52 mln zł wobec 1626,12 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Boryszew kupuje fabrykę w Indiach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl