SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Boxdel przywrócony do Fame MMA

Influencer Michał Baron, znany jako Boxdel, dalej będzie członkiem zarządu i współwłaścicielem federacji freak-fightowej Fame MMA. Jej władze uzasadniają, że nie postawiono mu żadnych zarzutów w sprawie kontaktów z dziewczynami w wieku poniżej 15 lat.

Boxdel na konferencji Fame MMABoxdel na konferencji Fame MMA

W komunikacie Fame MMA podano, że zarząd federacji „podjął jednogłośną decyzję o wstrzymaniu działań, które zmierzały do usunięcia Michała Barona ze spółek należących do marki FAME”.

- Nasze pierwotne stanowisko wynikało z faktu, że samo tło pojawiających się informacji było poważne i dotyczyło tematu, który u każdego człowieka wzbudza kategoryczne oburzenie. W tamtym momencie decyzja o odsunięciu Michała Barona była dla nas jedyną możliwą do podjęcia - wyjaśniono.

O wycofaniu się z tego ruchu zdecydowały późniejsze wydarzenia. - Minęły niemal 3 miesiące, Michałowi Baronowi nie zostały w tej sprawie przedstawione żadne zarzuty, co stanowi bezpośredni powód zmiany decyzji, o której informowaliśmy 4 października 2023 roku - zaznaczono.

Boxdel wysłał wulgarne wiadomości 14-latce

Na początku października Sylwester Wardęga szczegółowo opisał, że youtuber Stuart Kluz-Burton (Stuu) utrzymywał prywatne relacje ze swoimi nastoletnimi fankami. Szczegółowo przedstawione dwie sytuacje: spotkanie Stuu z 14-latką, które skończyło się w łóżku w pokoju hotelowym, oraz impreza w jego mieszkaniu, na której nastoletnie dziewczyny częstowano alkoholem, a po utracie świadomości jedna obudziła się w łóżku ze Stuu. Pod koniec materiału Wardęga ujawnił też wiadomości wysłane przez Michała Barona (Boxdela) 14-letniej dziewczynie. Influencer chwalił się swoim wzrostem i wagą, a gdy dziewczyna napisała, że niebawem leci na Teneryfę, stwierdził: „Będę Cię tam ru..ać. W Twoje cycki”. Nastolatka odpisała „spadaj”, ale w kolejnej wiadomości podała rozmiar swojego biustu, na co Boxdel odpowiedział: „No to za małe na mojego ch..ja”.

Czytaj też: Sadowska i Staśko nakręcą film o Pandora Gate. “To historia o świecie, w którym sprawcy przemocy są celebrytami”

Federcja freak- fightowa Fame MMA, w której Boxdel ma 20 proc. udziałów i stoczył kilka walk, szybko poinformowała, że wyklucza go ze swoich szeregów. - Decyzja została podjęta z powodu podejrzeń dotyczących bardzo niepokojących zachowań Michała Barona w okresie przed rozpoczęciem działalności w federacji. Oświadczam również, że władze federacji nie posiadały wiedzy dotyczącej wspomnianych zachowań. O dalszych krokach natury formalnej Federacja poinformuje w formie oświadczenia na oficjalnych kanałach FAME w mediach społecznościowych - zapowiedział je prezes Krzysztof Rozpara.

“To były żarty, nie jestem złym człowiekiem”

Do sprawy Boxdel odniósł się w nagraniu opublikowanym w środę wieczorem. Wyjaśnił, że ujawnione przez Wardęgę wiadomości wysłał 14-letniej Julce dekadę temu w komunikatorze TeamSpeak. - Uważam, że wiadomości pokazane w filmie Sylwestra były obrzydliwe i nie chcę się usprawiedliwiać, ale w tamtym czasie na TeamSpeaku panował taki żargon. Na serwerze głosowym gracze wyzywali się. Pisaliśmy jakieś toksyczne wiadomości, dziewczyny były uprzedmiatawiane i 10 lat temu nikt na to nie patrzył w taki sposób, jak patrzymy dziś - opisał. - Z perspektywy czasu uważam, że to było mega ch…jowe i przepraszam za to - podkreślił.

Czytaj też: Były uczestnik „Team X” i „Top Model” oskarżony o napaść seksualną

Youtuber podkreślił, że wszyscy uczestnicy konwersacji wiedzieli, ile lat miała Julka, a ona sama pisała wulgarne komentarze o seksie. - Taka była konwencja. Więc powstrzymajcie się od oceniania Julii, bo nie o to w tym materiale chodzi - zaznaczył. Przypomniał Sylwestrowi Wardędze, że ten lata temu na Ask.fm żartował, że spotka się z 15-latką.

 

Boxdel zapewnił, że nie spotkał się nigdy z osobą poniżej 15. roku życia. - Byłem durnym 19-latkiem, małolatem który trollował, grając w gry. Nie skupiałem się w tamtym czasie na analizowaniu tego, co mogę mówić, a czego nie. Dziś nie jestem tym samym człowiekiem. Jestem 10 lat starszym gościem - zauważył.

Jego zdaniem w nagraniu Wardęgi został niesprawiedliwie zestawiony ze Stuu. - Ja nie chcę szukać usprawiedliwień, ale biorąc pod uwagę to, co zrobiłem ja do tego, co zrobił Stuu Gonciarz czy Gargamel, dlaczego to ja obrywa najmocniej ze wszystkich? - spytał.

Boxdel jako współwłaściciel Fame MMA zarobił ponad 600 tys. zł

Boxdel jest jednym z głównych udziałowców spółki Fame MMA - pozostali to Wojciech Gola, Krzysztof Rozpara i Rafał Pasternak. Zasiada też w jej radzie nadzorczej. Od połowy 2018 roku zorganizowano 19 gal federacji, a także kilka dodatkowych, m.in. dwie pod szyldem Fame Friday Arena. Transmisje są sprzedawane w modelu pay-per view.

Druga gala Fame Friday Arena odbyła się w zeszły piątek w Szczecinie, w walce wieczoru Boxdel znokautował Pawła Jóźwiaka. Wcześniej walczył podczas trzech gal Fame MMA: odniósł dwa zwycięstwa, a raz przegrał.

W ub.r. spółka Fame MMA przy 12,62 mln zł przychodów zarobiła na czysto 1,55 mln zł, natomiast rok wcześniej zanotowała 22,32 mln zł wpływów i 1,55 mln zł zysku netto. Krzysztof Rozpara i Rafał Pasternak mają po 30 proc. akcji firmy, a Boxdel i Wojciech Gola po 20 proc. Zyski netto z 2021 i 2022 roku wspólnicy w całości dostali jako dywidendy.

Boxdel zyskał popularność na komentowaniu działań innych influencerów. Jego kanał yotube’owy ma 1,63 mln subskrybentów, a zamieszczone tam ponad 130 materiałów zanotowało łącznie 45 mln odtworzeń. Na Instagramie Boxdela obserwuje 1,3 mln użytkowników, konto jest obecnie ustawione jako prywatne.

Dołącz do dyskusji: Boxdel przywrócony do Fame MMA

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mm
Koszmar, patologia dalej promowana… klienci i sponsorzy w kolejce po kliki i reklamy.. bosko
odpowiedź
User
Lucekh
Federacja patusów. Powinni zgnić w więzieniu patologia społeczna
odpowiedź