SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Boże Ciało w TVP

Jakie programy poświęcone obchodom Bożego Ciała pokaże TVP?

 Na antenie TVP1, o godz. 7.30 rozpocznie się transmisja mszy świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Dwuczęściowy film biograficzny „Święty Jan Bosco” widzowie będą mogli obejrzeć o 11.35 (cz. 1) i o 13.45 (cz.2). O godz. 17.20 Jedynka pokaże „Tajemnice Watykanu”, film dokumentalny ukazujący dzieje Stolicy Apostolskiej. 

W TVP3 o godz. 9.00 zobaczymy film dokumentalny „Śladami świętej Rodziny”, opowiadający o narodzinach Jezusa Chrystusa, ucieczce z Betlejem i przejściu przez Egipt.

O godz. 14.15 „Nie mogłem tu nie przybyć” reportaż o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do ojczyzny, kiedy msze św., zwłaszcza z tak masowym uczestnictwem wiernych, były zgromadzeniami ledwie tolerowanymi przez władze. Homilia wygłoszona w lecie 1979 roku w obozie Auschwitz - Birkenau przez papieża Polaka i jednocześnie "księdza z Krakowa" stała się wydarzeniem wyjątkowym. W programie: wypowiedzi księdza Manfreda Deselaersa, fragmenty homilii Jana Pawła II, zdjęcia z obozu w Oświęcimiu.

O godz. 21.00 w reportażu "Chleba Bożego powszedniego, daj nam dzisiaj" zobaczymy ludzi, którzy często korzystają z sakramentu Komunii Świętej, zmienia to ich życie, daje siłę do wykonywania zadań nieraz nieludzkich. Bohaterami reportażu są osoby, które w niezwykły sposób poświęcają się dla innych - wywodzące się z różnych środowisk, różnych profesji - z ogromną pasją "dające" potrzebującym.

O godz. 23.10 Trójka pokaże film fabularny „Faustyna”, opowiadający o życiu świętej Marii Faustyny Kowalskiej. W filmie występują Dorota Segda, Mirosława Dubrawska, Teresa Budzisz - Krzyżanowska, Danuta Szaflarska, Agnieszka Czekańska, Stanisława Celińska, Zofia Rysiówna.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Boże Ciało w TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl