SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Brainly przejmuje Bask, chce pomagać w nauce za pomocą filmów wideo

Brainly, polska platforma peer-to-peer learning przejęła aktywa serwisu Bask służącego do nauki za pośrednictwem krótkich materiałów filmowych. Brainly chce wprowadzić formaty wideo do swojej platformy i rozszerzyć dzięki nim możliwości współpracy i wymiany wiedzy między uczniami.

Od lewej: Michał Borkowski, Ryan Metzger i Robert Kim, fot.: BrainlyArticle

Brainly działa na rynku od 2009 r., obecnie w siedzibie w Krakowie oraz biurze w Nowym Jorku. Firma prowadzi na całym świecie szereg edukacyjnych platform społecznościowych, na których uczniowie gimnazjów i liceów zadają pytania związane z przedmiotem szkolnym, a społeczność w ciągu kilku minut udziela odpowiedzi.

Jesienią ub.r. Brainly pozyskało 14 mln dol. finansowania, głównie od funduszu Kulczyk Investments.  W połowie ub.r. startup przejął swojego największego konkurenta na rynku amerykańskim – serwis OpenStudy, a teraz dokonał kolejnej akwizycji kupując za nieujawnioną kwotę platformę Bask. Strony nie zdradzają kwoty transakcji.

Bask to firma założona przez Ryana Metzgera, który postanowił porzucić studia aby wraz ze swoim wspólnikiem, Robertem Kimem, zająć się stworzeniem własnego biznesu. Założone przez nich w kwietniu 2017 r. narzędzie służyło początkowo do wymiany pytań i odpowiedzi między studentami i wykładowcami akademickimi.

Według badań materiały filmowe przyswajane są przez mózg 60 tysięcy razy szybciej niż tekst, a wideo jest najbardziej preferowanym formatem przez nastolatków. Dzięki temu serwis ma potencjał aby stać się efektywnym i wygodnym sposobem wymiany odpowiedzi pomiędzy studentami i nauczycielami po godzinach lekcyjnych. Ponadto w epoce mediów społecznościowych formaty wideo stały się naturalną formą komunikacji między nastolatkami.

Dotychczasowy sposób, w jaki uczniowie wymieniali się swoją wiedzą w ramach Brainly był ograniczony do wykorzystania tekstu i wymiany grafik. Technologia pozwalająca w prosty sposób nagrywać i udostępniać materiały wideo rewolucjonizuje sposób interakcji między ludźmi. Zaimplementowanie narzędzia Bask do platformy Brainly ma stać się mostem między uczniami a technologią w edukacji, udostępniając naturalny i spersonalizowany sposób angażowania się, dokształcania i współpracy poza klasą.

- Wykorzystanie wideo jako dodatku w procesie nauki pozwala uczniom lepiej zaprezentować swoje silne strony i umiejętności - podkreśla Michał Borkowski, CEO Brainly. - Możliwość przekazywania treści za pośrednictwem krótkich filmików w edukacji wspomaga sam proces uczenia się oraz tworzy atmosferę współpracy, w której uczniowie mogą czuć się swobodnie i naturalnie.

W ramach umowy współzałożyciel i CEO Bask, Ryan Metzger oraz drugi ze współzałożycieli, a jednocześnie head of engineering, Robert Kim, dołączą do zespołu ds. produktów i rozwoju Brainly.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Brainly przejmuje Bask, chce pomagać w nauce za pomocą filmów wideo

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
cromo
Filmy wideo to te do odtwarzania na magnetowidzie?
odpowiedź
User
zeek
grzeją ten nierentowny badziew.... tylko po co...
odpowiedź