SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Brak reklam największą zaletą VoD i PVR

Prawie połowa Polaków ocenia, że oglądanie filmów w systemach VoD i PVR jest atrakcyjne, ponieważ pozwala uniknąć reklam - wynika z badania PBS DGA. Co piąty respondent wskazuje na możliwość nagrywania i oglądania wybranych produkcji niezależnie od ramówek telewizyjnych.

Brak reklam największą zaletą VoD i PVR

Dla 44 proc. Polaków atrakcyjność systemów VoD (zdalnego wypożyczania filmów) i PVR (nagrywania filmów na dysku dekodera) wynika z faktu, że można dzięki temu uniknąć oglądania reklam. 22 proc. respondentów zauważa, że w ten sposób widz płaci za oglądanie tylko tych produkcji, które go interesują. Z kolei 19 proc. ankietowanych wskazuje, że można dzięki temu nagrywać filmy, oglądając jednocześnie inne programy i nie jest się uzależnionym od ramówek telewizyjnych. Dla 13 proc. Polaków ważna jest w tym kontekście możliwość oglądania treści na żądanie oraz wyboru wersji językowej. 17 proc. respondentów trudno wskazać zalety VoD i PVR.

Unikanie reklam jako korzyść z tych systemów wymieniali przede wszystkim ankietowani w wieku 18-24 lat (53 proc.), a nieco rzadziej osoby w wieku 40-59 lat (48 proc.), 25-39 lat (45 proc.) i 15-17 lat (43 proc.). Natomiast na płacenie tylko za wybrane filmy wskazywali w tym kontekście przede wszystkim respondenci w wieku 25-39 lat (28 proc.), 18-24 lat (24 proc.) i 40-59 lat (23 proc.). Niezależność wobec ramówek telewizyjnych jest najbardziej atrakcyjna w VoD i PVR dla osób w wieku 15-17 lat, z których co trzecia wskazała tę opcję. Z kolei nagrywanie filmów przy jednoczesnym oglądaniu innych programów wymieniło najwięcej (28 proc.) ankietowanych w wieku 40-59 lat.

Sondaż opinii o zaletach systemów VoD i PVR został zrealizowany przez PBS DGA na zlecenie Cyfry+. Ankiety metodą CAPI przeprowadzono od 2 do 4 października br. na reprezentatywnej grupie 1034 Polaków w wieku 15 lat i więcej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Brak reklam największą zaletą VoD i PVR

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl