SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Brak kanałów TVP w nowej ofercie Play i UPC Polska. "Trwają rozmowy o kompleksowej umowie"

Kanały Telewizji Polskiej mogą niebawem trafić do nowych pakietów UPC Polska, wprowadzonych przez operatora telekomunikacyjnego Play. Centrum Informacji TVP informuje Wirtualnemedia.pl, że negocjacje z firmą trwają. Dotyczą kompleksowego porozumienia.

Dekoder Play Box TV Article

Na początku tygodnia UPC Polska wprowadziła nową ofertę telewizyjną.  Do dyspozycji klientów jest 157 kanałów zamiast dotychczasowych 189.

W pakietach nie ma: TVP Info, TVP Sport, TVP Kultura, TVP Historia, TVP ABC, TVP Seriale, TVP Rozrywka, TVP Kobieta, TVP Polonia, TVP Nauka, TVP Dokument, TVP World, Belsat, TVP HD, TV Trwam, Adventure, AXN Spin, Bollywood TV, DocuBox, Eurosport 2, Fashion TV, FightBox, FightKlub, FilmBox Action, FilmBox Arthouse, FilmBox Extra, FilmBox Family, FilmBox Premium, Ginx E-sports TV, Golf Channel, Kino TV, Mezzo, Mezzo Live, Novela TV, Sky News, SportKlub, Top Kids i TV Republika. 157 kanałów oferuje też operator Play, który od ponad roku jest właścicielem UPC Polska.

Niezadowolenie klientów

Firma poinformowała, że nowa oferta ma dać klientom wolność wyboru i większą swobodę. Nie muszą decydować się na pakiet Telewizji Max ze 157 kanałami. Mogą skorzystać z „Telewizji Nowej Generacji”, która pozwala wymieniać punkty na dostęp do różnych serwisów streamingowych lub dodatkowych pakietów z kanałami.

Część klientów nie przyjęła jednak ze zrozumieniem nowej oferty. Choć do dekodera Play Box TV można podłączyć antenę do naziemnej telewizji cyfrowej i oglądać prawie wszystkie stacje TVP, to wielu abonentów nie chce tego robić. Krytykują Play za brak w ofercie stacji nadawcy publicznego i innych kanałów tematycznych, takich jak Eurosport 2.

Niektóre kanały zniknęły z oferty z powodu niezadowalającej oglądalności wśród klientów operatora. -  Po wnikliwej analizie zdecydowaliśmy się nie udostępniać w ofercie Play niektórych programów. Z niektórymi nadawcami wciąż prowadzimy rozmowy na temat warunków współpracy. Pełna, na bieżąco aktualizowana, lista kanałów dostępnych w ofercie Play znajduje się na stronie www - wyjaśniła w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Katarzyna Bonk, corporate communication UPC Polska.

Kanały TVP mogą pojawić się w nowym pakietach

Telewizja Polska potwierdza negocjacje. - Obecnie trwają negocjacje kompleksowej umowy dotyczącej udostępnienia programów i usług Telewizji Polskiej w Play. UPC i TVP mają umowę dotyczącą udostępniania programów i usług TVP – informuje Wirtualnemedia.pl Centrum Informacji TVP.  Umowa z UPC została zawarta jeszcze przez poprzedniego właściciela sieci kablowej.

Nadawca publiczny zapewnia, że w jego przypadku nie można mówić o niewystarczającej widowni kanałów. - W pierwszym kwartale br. Telewizja Polska jest jedyną grupą mediową, która zanotowała wzrost udziałów rok do roku. Na ten sukces pracowały również nasze kanały tematyczne. Udziały w rynku dla TVP Info w 2022 r. pozwoliły uzyskać antenie drugie miejsce wśród wszystkich kanałów informacyjnych w Polsce. TVP Seriale od 2021 r. pozostaje liderem rynku w swojej kategorii tematycznej. TVP Sport przyciąga milionową widownię i jest niekwestionowanym liderem rynku w swojej kategorii – zauważa TVP.

Nowy właściciel UPC Polska

 W 2020 roku francuska Grupa Iliad za 9,6 mld zł kupiła sieć komórkową Play. Przed rokiem sfinalizowano z kolei przejęcie UPC Polska od Liberty Global za 7,013 mld zł. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że planowany jest rebranding UPC Polska na Play. Jego data nie jest jednak  znana. - Rozwijamy nasze usługi zarówno pod marką Play, jak i UPC. Co do zasady, decyzje biznesowe komunikujemy oficjalnymi kanałami spółki - komentowało te doniesienia biuro prasowe Play. Wygaszanie marki UPC ma następować stopniowo.

Niedawno informowaliśmy, że z oferty UPC Polska zniknęły kanały BBC First TV i TV5 Monde. - Z przyczyn od nas niezależnych, nadawca kanału podjął decyzję o zakończeniu współpracy z UPC Polska, tym samym kanał TV5 Monde zniknął z oferty operatora. Nie uprawnia to klientów do wypowiedzenia umowy w trybie specjalnym, ponieważ nie był to kanał gwarantowany. W bogatej ofercie naszych pakietów pozostaje francuskojęzyczny kanał France24, a także wiele innych programów, m.in. uruchomionych niedawno nowości, jak TBN Polska, SciFi, 13 Ulica, TeenNick - informowało Wirtualnemedia.pl biuro prasowe firmy.

Dołącz do dyskusji: Brak kanałów TVP w nowej ofercie Play i UPC Polska. "Trwają rozmowy o kompleksowej umowie"

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jurek
Nie oglądamy TVP...brawo Play
26 43
odpowiedź
User
essa
geniusze z playa, dobrze ze stamtad odszedlem juz jakis czas temu
31 27
odpowiedź
User
fgh
W normalnym biznesie najpierw dopina się wszelkie rozmowy z nadawcami typu TVP itd. a potem robi prezentacje nowego produktu bo firma wizerunkowo traci. Myk z punktami też jest niezbyt jasny dla wielu klientów. Gdzieś w USA, Kanadzie i UK za takie nowości sporo osób straciłoby pracę i wilczy bilet w innych firmach.
37 39
odpowiedź