SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Brand24 planuje przejście z NewConnect na rynek główny warszawskiej giełdy, nie będzie nowej emisji akcji

Zajmująca się monitoringiem internetu spółka Brand24 zamierza przenieść się z rynku NewConnect na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych. Nie planuje przy tym nowej emisji akcji.

Michał Sadowski, prezes Brand24Article

Bartosz Kozłowski, dyrektor finansowy Brand24, zapowiedział, że firma planuje w pierwszym kwartale 2019 roku złożyć do Komisji Nadzoru Finansowego prospekt związany z przejściem z NewConnect na rynek główny warszawskiej giełdy. W związku z tym spółka będzie musiała zmienić standard rachunkowości na MSR.

Decyzję w tej sprawie akcjonariusze Brand24 podejmą na walnym zgromadzeniu zaplanowanym na 19 grudnia. Głównymi akcjonariuszami spółki są fundusz Larq Growth (39,01 proc. akcji), członkowie jej zarządu Michał Sadowski i Piotr Wierzejewski (po 12,4 proc.) oraz Venture Inc (9,59 proc.).

Kozłowski zaznaczył, że zmiana rynku notowań firmy może trochę podwyższyć koszty i wpłynąć na wynik EBITDA. Przy czym nie będą to na tyle znaczące zmiany, żeby firma modyfikowała swoje plany finansowe

W trzecim kwartale br. Brand24 zanotował 3,21 mln zł wpływów ze sprzedaży (56 proc. więcej niż rok wcześniej), 33 tys. zł zysku EBITDA (wobec 124 tys. zł straty EBITDA rok wcześniej) i 95 tys. zł straty netto (w trzecim kwartale ub.r. miała 205 tys. zł straty netto).

Brand24 oferuje odpłatne narzędzie do monitorowania internetu (m.in. platform społecznościowych). Na koniec września korzystało z niego 2 829 aktywnych klientów, co wobec 1 912 rok wcześniej oznacza wzrost o 48 proc.

Bez nowej emisji akcji

Na początku stycznia Brand24 zadebiutowała na rynku giełdowym NewConnect. W listopadzie ub.r. firma w ramach oferty prywatnej sprzedała 110 tys. swoich nowych akcji po 31,76 zł za sztukę, pozyskując 3,49 mln zł. Spółka została wyceniona na ponad 60 mln zł. Ponadto zbyła część swoich obecnych akcji - 79,9 tys. sztuk za łączną kwotę 6,03 mln zł.

Bartosz Kozłowski zapowiedział, że przy okazji przejścia NewConnect na rynek główny GPW firma nie zamierza emitować nowych akcji. - W naszym przekonaniu, przez dłuższy czas, jeśli nie w ogóle, nie będziemy potrzebowali zewnętrznych środków na finansowanie rozwoju organicznego. Nadal korzystamy ze środków z IPO na NewConnect, a od 2019 spółka będzie generować wystarczające nadwyżki - stwierdził.

W piątek na koniec sesji giełdowej kurs Brand24 wynosił 38 zł. Dawało to kapitalizację spółki w wysokości 75,98 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Brand24 planuje przejście z NewConnect na rynek główny warszawskiej giełdy, nie będzie nowej emisji akcji

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gary
patrzac po kursie akcji, malo kto wierzy w ten biznes.
odpowiedź