SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

BRE Bank ma zgodę KNF na przejęcie oddziału Commerzbanku w Polsce

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zgodziła się we wtorek na nabycie przez BRE Bank polskiego oddziału Commerzbanku (dawniej: oddziału Dresdner Bank AG), strategicznego akcjonariusza BRE, podała Komisja w komunikacie.

BRE Bank ma zgodę KNF na przejęcie oddziału Commerzbanku w Polsce

"Komisja jednogłośnie zezwoliła na nabycie przez BRE Bank SA przedsiębiorstwa bankowego Commerzbank AG SA Oddział w Polsce. Po przeprowadzeniu transakcji, Commerzbank AG SA Oddział w Polsce (przed połączeniem Dresden Bank AG i Commerzbank AG działający jako Dresden Bank AG SA Oddział w Polsce) zaprzestanie działalności" - głosi komunikat Komisji.

"Wystąpienie do KNF w przedmiotowej sprawie miało miejsce 14 października 2009 r. w związku z uchwałą Zarządu BRE Banku SA w sprawie działań odnośnie byłego oddziału Dresdner Banku w Polsce z dnia 13 października 2009 r." - napisał BRE Bank w komunikacie giełdowym.

W październiku ub.r. BRE Bank i Commerzbank zawarły umowę dotyczącą zasad sprzedaży oddziału niemieckiego banku w Polsce. Realizacja projektu integracji przedsiębiorstw w założeniach prowadzić ma do zakupu przez BRE Bank przedsiębiorstwa bankowego Oddziału Commerzbanku (dawny Oddział Dresdner Banku AG w Polsce).

BRE Bank wystąpił do KNF z wnioskiem o wyrażenie zgody na tę transakcję.

BRE Bank miał 128,93 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 857,46 mln zł zysku rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BRE Bank ma zgodę KNF na przejęcie oddziału Commerzbanku w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl