SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

BRE Bank zarekomenduje niewypłacanie dywidendy z zysku netto za 2009 rok

Zarząd BRE Banku nie zarekomenduje wypłaty dywidendy z zysku netto wypracowanego w 2009 roku, poinformował prezes BRE Mariusz Grendowicz we wtorek. Bank nie wypłacił dywidendy także przed rokiem.

"Zarząd nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy z ubiegłorocznego zysku. Bank dysponuje obecnie 'buforem płynnościowym' i jest przygotowany do skutecznego wykorzystania spodziewanej odwilży kredytowej" - powiedział Grendowicz dziennikarzom.

W pierwszych dwóch kwartałach 2010 roku zwiększone ryzyko konieczności utworzenia rezerw może wystąpić w segmencie bankowości korporacyjnej BRE.

"Musimy liczyć się z tym, że możemy mieć kilka pojedynczych transakcji, które mogą podwyższyć poziom rezerw. Jednak ich poziom nie przekroczy wysokości z ostatniego kwartału 2009" - dodaje prezes.

Tymczasem, według prezesa BRE, nie ma ryzyka spadku jakości kredytów hipotecznych w 2010 roku. W IV kw. 2009 roku BRE Bank utworzył rezerwy na kredyty nieregularne w wysokości niemal 200 mln zł.

Narastająco w I-IV kw. 2009 roku bank miał 128,93 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 857,46 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym, narastająco w I-IV kw. 2009 roku bank miał 57,14 mln zł zysku netto wobec 829,53 mln zł zysku rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BRE Bank zarekomenduje niewypłacanie dywidendy z zysku netto za 2009 rok

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl