SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

BRE Bank zwiększy liczbę klientów detalicznych do 4 mln w 2012 r.

BRE Bank liczy, że liczba klientów detalicznych wzrośnie do 4,0 mln w 2012 r. wobec 3,3 mln na koniec 2009 r. Bank spodziewa się, że w ciągu trzech lat wzrost depozytów sięgnie 7-10%, poinformował prezes BRE Banku Mariusz Grendowicz.

BRE Bank zwiększy liczbę klientów detalicznych do 4 mln w 2012 r.

Grendowicz poinformował, że bank planuje wzrost liczby zamożnych klientów w segmencie bankowości detalicznej i spodziewa się iż średnia roczna dynamika kredytów wyniesie ok. 10%, a dynamika dochodów sięgnie ok. 12% w tym segmencie.

Bank oczekuje wzrostu udziałów w rynku kredytów innych niż hipoteczne, przy jednoczesnym utrzymaniu pozycji rynkowej w kredytach na cele mieszkaniowe dzięki przechodzeniu z kredytów we frankach szwajcarskich na kredyty w euro.

"Będziemy koncentrować się na cross-sellingu do obecnych i przyszłych klientów. Przewidujemy wzrost uproduktowienia klientów o 10% do 3,5 produktu na klienta" - powiedział Grendowicz. Obecnie liczba produktów, przypadająca na 1 klienta wynosi 2,6.

W segmencie korporacji i rynków finansowych bank zakłada średnioroczny wzrost kredytów o 9%, a dynamika dochodów ma sięgać ok. 11% do 2012 r. Bank stawia na obsługę małych i średnich firm oraz jednostek samorządu terytorialnego.

BRE Bank, który zaprzestał działalności kredytowej w Czechach i na Słowacji zamierza w ciągu kliku miesięcy wystartować ponownie z akcją kredytową.

"Portfele kredytowe będziemy budować w czasie trwania obecnej strategii. Spodziewamy się, że wyjście na dochodowość nastąpi w 2012 roku, co nie oznacza, że nie jest to możliwe wcześniej" - zaznaczył.

Grendowicz poinformował, że wskaźnik kredytów do depozytów BRE Banku ma nie przekraczać 100% w odniesieniu do kredytów w złotych.

Prezes spodziewa się, że wzrost depozytów na rynku będzie wynosił 7-10% w latach 2010-2010 r. i o tyle będą też rosły depozyty BRE Banku. Wzrost kredytów w tym czasie nie przekroczy 10%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BRE Bank zwiększy liczbę klientów detalicznych do 4 mln w 2012 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl