SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

BBC i ITV planują ekspansję serwisu BritBox w 25 krajach

Serwis VoD BritBox oferujący brytyjskie treści filmowe i telewizyjne działający na kilku rynkach zapowiedział dalszą ekspansję. Platforma ma się pojawić w 25 nowych krajach, między innymi w Europie, Azji i Afryce. Nie wiadomo czy Polska znajdzie się na liście.

BritBox to serwis VoD stworzony i prowadzony wspólnie przez BBC Studios i ITV oferujący brytyjskie produkcje filmowe i telewizyjne, a jedną z misji platformy ma być promowanie za granicą brytyjskiej kultury.

W pierwszej kolejności BritBox został uruchomiony w Stanach Zjednoczonych w cenie 6,99 dol. miesięcznie, a następnie w Kanadzie. Z kolei jesienią ub.r. serwis został zaoferowany użytkownikom w Wielkiej Brytanii przy cenie 5,99 funta miesięcznego abonamentu.

25 nowych rynków

Jak podają ITV i BBC w USA i Kanadzie BritBox szybko osiągnął poziom miliona subskrybentów, cieszy się popularnością także w Wielkiej Brytanii. M.in. dlatego ogłoszono plan ekspansji serwisu na kolejne rynki.

Czytaj także: Szef BBC kpi z oglądalności seriali Netfliksa. „Siedem milionów widzów w 17 miesięcy”

Zgodnie z zapowiedzią w niesprecyzowanej na razie przyszłości BritBox zostanie uruchomiony w 25 nowych krajach w Europie, krajach arabskich, Azji, Ameryce Południowej oraz Afryce.

Na razie nie podano nazw krajów w których ma się w przyszłości pojawić BritBox, nie ma też żadnych informacji czy i kiedy serwis mógłby wystartować w Polsce. W komunikacie szefowie BBC Studios i ITV zaznaczyli że uruchomienie BritBoksa na wielu kolejnych rynkach uczyni z serwisu międzynarodową markę atrakcyjną dla wielu użytkowników.

Czytaj także: BBC usuwa odcinek „Hotelu Zacisze” z powodu „rasistowskiego języka”

Dołącz do dyskusji: BBC i ITV planują ekspansję serwisu BritBox w 25 krajach

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Little Britain
To i Monthy Payton są warte ciągłego powtarzania. Zwłaszcza Little Britain powinno byc obowiązkowe na lekcjach etyki. Idealnie tłumaczy wszystkie niescęścia ideologów LGBT oraz problemy jakie stwarza i rozwiązuje później lewactwo.
No i najważniejsze pytanie w przypadku BBC - czy wszystkie oddziały będa miały nad wejściem malutkiego nagiego chłopca klęczącego przed starszym panem i grającym na fleciku? Skoro jest to w siedzibie głównej to uważam, że jest równość i tez poproszę.
odpowiedź