SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

British Airways: Change for Good

W tym roku mija 10 lat od rozpoczęcia akcji Change for Good

Akcji, dzięki której British Airways wspólnie z UNICEF-em zebrały "drobne" o wartości ponad 17 mln funtów.

7 maja br. gościem specjalnym na lotnisku Heathrow podczas uroczystości 10-lecia istnienia programu była Jej Wysokość Królowa Elżbieta II.

Od 1994 r. linie British Airways, wspólnie z organizacją UNICEF, prowadzą na pokładach swoich samolotów akcję zbierania "drobnych" w różnych walutach. Celem akcji Change for Good jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na całym świecie.

Po powrocie z podróży pasażer wrzuca do szuflady średnio 2 dolary, o których szybko zapomina. Dzięki akcji UNICEF-u i British Airways, część z tych dotychczas niewykorzystywanych pieniędzy jest przeznaczana na pomoc dzieciom. Pieniądze zbierane są przez personel pokładowy British Airways. Monety, drobne banknoty w przeróżnych walutach, które pozostały po światowych wojażach, wkładane są przez pasażerów w specjalne koperty. W ciągu dziesięciu lat istnienia program Change for Good, zgromadził z darów pasażerów British Airways "drobne" o wartości ponad 17 milionów funtów.

Aby upamiętnić tą szczególną dla British Airways i UNICEF-u rocznicę, JKM Elżbieta II osobiście odsłoniła wyjątkowe malowanie jednego z Boeingów 747 latających w barwach British Airways. Nazwany po prostu "Change for Good" będzie odwiedzał porty lotnicze na całym świecie, a umieszczony na nim malunek - symbol wdzięczności tysięcy dzieci, które skorzystały z pomocy pasażerów British Airways - ma przypominać, że każdy z pasażerów może pomóc tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują - dzieciom.

Gospodarzami uroczystości podczas której dokonano prezentacji wyjątkowego samolotu byli Lord Marshall, Przewodniczący Zarządu British Airways, Lord Puttnam, prezes brytyjskiego oddziału UNICEF-u oraz sir Roger Moor - ambasador dobrej woli UNICEF-u.

Lord Puttnam powiedział: "Dumni jesteśmy z faktu, że również Królowa wspiera naszą wspólną akcję. Sukces tego programu jest wspólnym sukcesem British Airways i UNICEF-u, a dziesięć lat jego działalności odmieniło życie tysięcy dzieci na całym świecie."

Najważniejsze osiągnięcia akcji Change for Good:

 • Sfinansowanie narodowego programu szczepień w Zambii. Zaszczepiono przeciwko polio ponad 1,2 mln dzieci.
 • Przekazanie łącznie ponad 1 miliona GBP na działalność UNICEF w mieście Meksyk. Ostatnia kwota w wysokości 150 tysięcy GBP wsparła program pomocy dla dzieci ulicy.
 • Odbudowanie i wyposażenie zniszczonej szkoły podstawowej w Nigerii. Dziś uczy się w niej 3 000 dzieci.
 • Przekazanie funduszy dla dzieci z Indii, Salwadoru, Kosowa, Iraku i Iranu.
 • W 2004 r. pieniądze z Change for Good wesprą projekt edukacyjny dotyczący HIV i AIDS. Akcja edukacyjna będzie prowadzona wśród indyjskich dzieci.

  Nieoceniony wkład w powodzenie akcji Change for Good wnoszą załogi samolotów British Airways. To dzięki ich zachętom pasażerowie linii wspierają swoimi funduszami potrzebujące dzieci. Wielu dobroczyńców miało okazję odwiedzić miejsca, w których realizowane są projekty i przekonało się, na jakie cele przeznaczane są ich dary.

 • Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

  Dołącz do dyskusji: British Airways: Change for Good

  0 komentarze
  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl