SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Broker FM pozwie Czarzastego i CR Media

Broker szacuje, że Czarzasty i CR Media naraziły firmę na straty sięgające ponad 70 mln zł

Po nieudanej emisji akcji firmy Broker FM, mimo że sprzedano wszystkie oferowane papiery, prezes Broker FM zapowiada złożenie pozwu do sądu przeciwko sekretarzowi KRRiT Włodzimierzowi Czarzastemu i firmie CR Media.

Zdaniem analityków zamieszanie wokół Brokera FM, spowodowane działanie tych dwóch podmiotów, zaszkodziło ofercie spółki, która po zapisach w transzy indywidualnej i book buildingu ograniczyła liczbę oferowanych akcji i ustaliła cenę emisyjną na 83 zł, czyli w dolnej granicy przedziału cenowego.

Firma zamierzała pozyskać z emisji akcji od 148 do 175 mln zł. Ostatecznie udało się tylko zdobyć ok. 103 mln zł.

- Naszym zdaniem CR Media działały w porozumieniu z Czarzastym. Tak dzieje się od dawna, czego dowodem np. sprawy prokuratorskie Czarzastego z doniesienia Agory  -Klakson; Twoje Radio Wałbrzych,  gdzie Czarzasty nakłaniał do sprzedaży stacji na rzecz CR Media - powiedział nam  Kazimierz Gródek, prezes RMF FM.
 
- Pozwy zostaną złożone, gdy będziemy gotowi  - dodał Kazimierz Gródek.

Jak podkreśla prezes RMF  nie oszacowano jeszcze wartości odszkodowania, ale będzie to kwota sięgająca nawet ponad 70 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Broker FM pozwie Czarzastego i CR Media

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl