SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Burda Media Polska sfinalizowała przejęcie Grupy Edipresse w Polsce

Burda Media Polska i Edipresse Group w czwartek sfinalizowały umowę sprzedaży wydawnictwa Edipresse Polska. Burda przejmie cyfrowe i papierowe portfolio Edipresse. Prezesem połączonych wydawnictw zostanie Maciej Klepacki, dotychczasowy dyrektor generalny Edipresse Polska.

Maciej KlepackiArticle

W ub.r. Burda porozumiała się z Edipresse Group w sprawie kupna Edipresse Polska. Strony nie podały kwoty transakcji. W myśl umowy Burda Media Polska przejmie multimedialne i cyfrowe portfolio Edipresse Polska, w skład którego wchodzą popularne serwisy dla kobiet, m.in. Wizaz.pl, Polki.pl, Party.pl, Viva.pl, Mamotoja.pl, Gotujmy.pl, Niania.pl i czasopisma „prawdziwe historie” oraz dwutygodniki „Viva!” i „Party” (łącznie 13 tytułów).

Zawarcie umowy przyrzeczonej poprzedziła zgoda prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Z dniem 1 lipca br. stanowisko chief executive officer nowej firmy obejmie Maciej Klepacki, dotychczasowy dyrektor generalny Edipresse Polska.

Jak poinformowano, formalne zamknięcie przejęcia oznacza połączenie obu firm w jedną organizację, która będzie działać pod nazwą Burda Media Polska. Proces integracji, który potrwa kilka miesięcy, skoncentruje się na stworzeniu wspólnego modelu biznesowego, połączonej struktury, narzędzi i systemu wartości w oparciu o mocne strony obu organizacji: silne i zróżnicowane portfolio produktów skierowane głównie do kobiet, zaangażowane zespoły i najnowocześniejsze technologie rozwiązania, które będą dalej napędzać cyfryzację.

„Bardzo cieszymy się, że proces przejęcia aktywów medialnych Edipresse dobiegł końca. Polska pozostaje dla nas kluczowym rynkiem, a ta transakcja pozwala nam przyspieszyć naszą transformację cyfrową i wraz z naszymi głównymi markami wydawniczymi stworzyć nową siłę w kobiecych segmentach Luxury i Lifestyle. Jest nam niezmiernie miło powitać utalentowany zespół Edipresse w naszej firmie” - mówi cytowany w komunikacie Tom Bureau, CEO Burda International.

„Połączenie Burda Media Polska i Edipresse Polska to jedna z największych transakcji na rynku mediów lifestylowych ostatnich lat. Razem chcemy wykorzystać mocne strony naszych zespołów, a powstałe po połączeniu portofolio mediowe składać się będzie z silnych tytułów prasowych, a także serwisów internetowych będących liderami w najważniejszych segmentach mediów kobiecych w Polsce” - zaznacza Maciej Klepacki

Proces integracji będzie nadzorowany przez doświadczony zespół zarządzający składający się z Martina Weesego (interim CEO), Klepackiego, Przemysława Kłobuta (CFO, członek zarządu, dołączył niedawno do firmy), Małgorzatę Górską (people culture & communication director), Agnieszkę Wicher-Szczesną (managing director luxury & lifestyle), Michała Helmana (CCO) i Jowitę Żak (managing director advisory, food, gardening & crafting).

Oprócz przejęcia wydawnictwa Edipresse Polska, w 2021 roku Burda Media Polska nabyła platformę e-commerce Cocolita.pl. Jak tłumaczy firma, obie akwizycje są częścią szerszej strategii inwestycyjnej Burda International, mającej na celu przyspieszenie jej transformacji w kierunku firmy technologicznej i e-commerce w Polsce, przy jednoczesnym wzmocnieniu oferty wydawniczej z naciskiem na segment lifestyle i beauty. To także dowód na znaczenie polskiego rynku dla międzynarodowego biznesu Hubert Burda Media.

W 2020 roku przychody Burda Media Polska zmalały o 20,1 proc., strata netto wyniosła 9,83 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Burda Media Polska sfinalizowała przejęcie Grupy Edipresse w Polsce

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pablo
W B tez się nabrali. Teraz im będzie nawijał makaron na uszy i opowiadał przez pare lat o wspaniałej wizji market place. Jakie to miały być cuda, cudeńka i biznesy …
odpowiedź
User
Ela
A co było w edipresse? Wydawało mi się, ze wszystko co bylo to dawno zamknięte, sprzedane lub się do tego nie przyznaja
odpowiedź
User
.....
Będzie się działo !
odpowiedź