SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Burda: Wykluczyć Phoenix Press z Izby Wydawców Prasy

Wydawnictwo Burda Media Polska chce, aby Izba Wydawców Prasy pozbawiła spółkę Phoenix Press członkostwa w Izbie, bo nie wykonała ona orzeczeń Sądu Koleżeńskiego ws. naruszenia praw Burdy. Phoenix Press uznaje wszystkie zarzuty konkurenta za bezpodstawne.

Jak podała Burda przesłanym do Wirtualnemedia.pl oświadczeniu, sąd koleżeński Izby Wydawców Prasy dwukrotnie przychylił się do jej wniosku o naruszenie praw wydawnictwa (więcej na ten temat). Chodzi o to, że naśladując i kopiując wydawany przez Burdę magazyn „Przyślij Przepis”, Phoenix Press wydał magazyn kulinarny „Przepisy Czytelników”, co - jak pisze Burda - “stanowi przejaw pasożytniczej konkurencji, jak również utrudnia dostęp czasopisma „Przyślij Przepis” do rynku”. Oba tytuły publikują przepisy nadsyłane przez czytelników.

Burda informuje, że wzywała Phoenix Press do wykonania orzeczeń Sądu Koleżeńskiego, ale wydawca ten nie zastosował się do tych wezwań. Dlatego 26 sierpnia br.  złożyła wniosek do Przewodniczącego Sądu Koleżeńskiego Izby Wydawców Prasy o pozbawienie Phoenix Press członkostwa w Izbie.

W odpowiedzi na ten komunikat Phoenix Press poinformował, że żądania Burdy są niezasadne i pozbawione jakichkolwiek podstaw. - Szczególne zdumienie Phoenix Press budzi fakt, że Burda zarzuca bezprawne naśladownictwo formuły interakcji z czytelnikami opartej na publikacji przepisów czytelników i wynagradzaniu ich za opublikowane receptury w sytuacji, gdy Phoenix Press używał takiej formuły na kilka lat przed Burdą - czytamy w komunikacie spółki przesłanym do Wirtualnemedia.pl.

- Burda chce być monopolistą na rynku społecznościowych wydawnictw kulinarnych - stwierdza Björn Rettig, członek zarządu ds. wydawniczych w Phoenix Press. - Wiemy, że na rynku jest miejsce na więcej niż jeden taki tytuł i to czytelnik powinien mieć prawo wyboru - dodaje.

Phoenix Press podało też, iż decyzję odnośnie dalszych kroków w sprawie podejmie po otrzymaniu oficjalnego potwierdzenia Izby Wydawców Prasy.

Dołącz do dyskusji: Burda: Wykluczyć Phoenix Press z Izby Wydawców Prasy

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
inspiracja
He, he, ciekawe jak nowy tytuł "utrudnia dostęp do rynku" dotychczasowego? Bardzo inspirujący zarzut.
odpowiedź
User
Burdofan
Tiaa , ta firma jest znana w Polsce z kopiowania cudzych pomyslow ;)
odpowiedź
User
zumik
Więcej tytułów, większy wybór. Poza tym jak wysyłasz przepis do jednego z tytułów i tam go nie opublikują, to zawsze możesz spróbować wysłać ten sam przepis do drugiego tytułu. Dla mnie git, że są dwa tytuły.
odpowiedź