SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Business Link uruchomi na Stadionie Narodowym centrum startupów

Dzięki umowie pomiędzy PL.2012+ i Business Link na Stadionie Narodowym w Warszawie powstanie akcelerator startupów. Koszt inwestycji ocenia się na 6 mln zł. - Przestrzeń jest przeznaczona dla wszystkich firm, które mają w sobie pierwiastek innowacyjności - mówi Wirtualnemedia.pl Aureliusz Górski, dyrektor zarządzający Business Link.

Przemysław Jahr / Wikimedia Commons - Praca własnaArticle

Centrum ma być gotowe na przyjęcie startupów na przełomie kwietnia i maja 2015 roku. Business Link w komunikacie informuje, że w ramach umowy z zarządzającą Stadionem Narodowym spółką PL.2012+ na przestrzeni 5 tys. m2 zostanie zaprojektowanych ponad 200 biur oraz mikrobiur, a także drugie tyle biurek coworkingowych. Ostatecznie centrum o nazwie BL Narodowy będzie mogło pomieścić do 850 osób pracujących w startupach.

- Stworzenie akceleratora biznesu wiąże się z dostosowaniem przestrzeni do potrzeb charakterystycznych dla tego rodzaju przedsięwzięcia - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Aureliusz Górski, dyrektor zarządzający sieci Business Link. - Powierzchnia 5 tys. metrów kwadratowych jest wyzwaniem architektonicznym i jednocześnie daje bardzo duże pole do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. BL Narodowy będzie miało inne, jeszcze ciekawsze wnętrza niż w już istniejących Business Linkach, tym samym wymaga od nas dodatkowych przygotowań. Powstanie Business Link Narodowy jest finansowane z programu Innowacyjna Gospodarka kwotą 6 mln złotych - dodaje.

Górski podkreśla, że startupy funkcjonujące w BL Narodowy otrzymają wszystkie narzędzia niezbędne do rozwijania swoich planów biznesowych. - Z innowacyjnych rozwiązań, które są nowością możemy wymienić to, że dla startupów planujemy dostępny na miejscu: warsztat z drukarkami 3D, pokoje sypialne do wypoczynku, multimedialne strefy spotkań, bawialnię dla dzieci oraz studio wideo/foto. Oprócz tego dostępna będzie przestrzeń konferencyjna i standardowe dla całej sieci zaplecze informatyczne wraz z dostęp do nowoczesnych urządzeń biurowych - tłumaczy Górski.

W ramach nowego akceleratora mają funkcjonować startupy z całej Polski, niezależnie od branży, którą reprezentują. Mogą to być zarówno firmy technologiczne, jak i medyczne, prawnicze, finansowe czy internetowe. Jedynym warunkiem przyjęcia do centrum ma być pierwiastek innowacyjności tkwiący w pomyśle na biznes. O przyjęciu firmy do akceleratora decyduje zespół Business Link. - Każdy startup może korzystać z ekosystemu Business Link bez ograniczeń co do długości trwania umowy - zaznacza Górski. - Warto tu podkreślić, że dzięki dostępowi do sieci Business Link można szybko znaleźć dla siebie przestrzeń biznesową, która w łatwy sposób łączy z ciekawymi kontaktami biznesowymi, daje nowoczesną przestrzeń oraz dostęp do osób z instytucji otoczenia biznesu i inwestorów. Niektórzy korzystają z tego i wychodzą z Business Link, większość firm jednak zostaje, bo zauważa potencjał rozwojowy stworzonej w ekosystemie społeczności. Rozmawiamy z najciekawszymi startupami już należącymi do naszego z ekosystemu i większość z nich wyraża chęć przeniesienia się na Stadion Narodowy - podkreśla dyrektor zarządzający Business Link.

Dołącz do dyskusji: Business Link uruchomi na Stadionie Narodowym centrum startupów

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
GARAŻ LEPSZY !
LEPSZE SĄ NOWOCZESNE GARAŻE POD WARSZAWĄ GDZIE CZŁOWIEK PO PRACY W KORPORACJI REALIZUJE SWOJE INNOWACYJNE HOBBY I ŁĄCZY SIĘ Z INNYMI GARAŻOWYMI W POBLIŻU.
odpowiedź
User
Bor
Jedna wielka ściema....pralnia unijnych pieniedzy
odpowiedź