SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Była redaktor naczelna "Cosmopolitan" zostaje w Marquard Media Polska

Joanna Mroczkowska - redaktor naczelna magazynu "Cosmopolitan" - zostaje w strukturach Marquard Media Polska. Wydawca zdecydował się zamknąć wszystkie tytuły prasowe do końca ubiegłego roku.

Article

W środę 13 listopada 2019 roku wydawnictwo Marquard Media Polska przekazało swoim pracownikom informację o zamiarze zamknięcia wszystkich tytułów prasowych, jakie ukazywały się do tej pory, o czym pisaliśmy jako pierwsi. Chodziło o magazyny „CKM”, „Cosmopolitan”, „Esquire”, „Harper’s Bazaar”, „Joy” i „Playboy”.

Grudniowe numery tych pism były ostatnimi w historii na polskim rynku. Marquard Media Polska, który z końcem grudnia zamyka wszystkie tytuły prasowe, decyzją sądu rozpoczął postępowanie sanacyjne. Zadłużenie spółki wynosi ok. 20,5 mln złotych.

W związku z zamknięciem tytułów prasowych, pracę w wydawnictwie straciło ok. 70 proc. osób zatrudnionych w firmie. Jak wynika z naszych informacji, mimo likwidacji magazynu „Cosmopolitan” w Marquard Media Polska będzie nadal pracować Joanna Mroczkowska – poprzednio redaktor naczelna tego tytułu. Na razie nie wiadomo jednak, jakie będzie zajmować stanowisko, decyzji w tej sprawie jeszcze nie podjęto.

Mroczkowska była szefową miesięcznika od września 2018 roku. Poprzednio pełniła w Marquard Media Polska funkcję szefowej pionu internetowego Fashion, Beauty & Fit, do którego należały serwisy HarpersBazaar.pl, Shape.pl, HotModa.pl i Zeberka.pl. Przedtem była redaktor prowadzącą pierwszej witryny. Przed pracą w Marquard Media Polska była związana m.in. z Edipresse Polska.

W 2018 roku przychody Marquard Media Polska zmalały w skali roku o 22,5 proc. do 38,5 mln zł, a strata netto firmy wzrosła z 8,15 do 10,58 mln zł.

 

 

Dołącz do dyskusji: Była redaktor naczelna "Cosmopolitan" zostaje w Marquard Media Polska

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paweł
Fajnie pracować w czymś czego już nie ma.
24 4
odpowiedź
User
DBM
Nie dziwie sie, ze ja trzymaja
8 16
odpowiedź
User
Znafca
Widać że pracownicy (przynajmniej niektórzy) cenniejsi niż całe tytuły.
9 12
odpowiedź