SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

'Byliśmy wtedy razem'

Krakowska redakcja 'Gazety Wyborczej' przygotowała rocznicową wystawę zdjęć dokumentujących czas modlitwy za chorego Jana Pawła II i żałobę po Jego śmierci.

50 fotografii zawisło 1 kwietnia 2006 r. na stalowej konstrukcji ustawionej na  Rynku Głównym w Krakowie. Wystawa będzie czynna do końca kwietnia.

Wystawa „Byliśmy wtedy razem” przygotowana przez krakowską redakcję „Gazety Wyborczej” była jednym z elementów krakowskich uroczystości upamiętniających pierwszą rocznicę odejścia Jana Pawła II. Fotoreporterzy „Gazety” zaprezentowali na fotografiach szereg miejsc i wydarzeń związanych ze śmiercią Papieża Polaka, m.in. modlitwy górali o zdrowie Papieża w sanktuarium na Krzeptówkach, młodych Żydów modlących się w synagodze Tempel, oczekiwanie na wieści z Watykanu, mszę pojednania dla kibiców krakowskich klubów piłkarskich, listy napisane przez uczniów do Jana Pawła  II, Biały Marsz Wdzięczności pogrążonych w żałobie wadowiczan.

Oglądający zdjęcia na krakowskim Rynku Głównym składali podpisy na wielkiej białej planszy z panoramicznym zdjęciem modlącego się tłumu na Błoniach. Krakowianie i pielgrzymi zostawili na niej swoje imiona, nazwiska, słowa miłości, refleksji i wdzięczności dla Ojca Świętego. Zdjęcia prezentowane na wystawie wzbudzały emocje: przechodnie fotografowali się na ich tle, niektórzy płakali.

Autorami zdjęć z wystawy „Byliśmy wtedy razem” są krakowscy fotoreporterzy „Gazety Wyborczej”: Grażyna Makara, Adam Golec, Krzysztof Karolczyk, Wojciech Matusik, Tomasz Wiech i współpracownicy redakcji - Michał Sierszak i Paweł Ulatowski. Patronat nad wystawą objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Podobną wystawę zorganizowała również częstochowska redakcja „Gazety Wyborczej”. Na głównej ulicy Częstochowy i trakcie pielgrzymkowym prowadzącym na Jasną Górę zaprezentowane zostały zdjęcia fotoreporterów „Gazety” pod hasłem „Rok temu Częstochowa żegnała naszego Papieża”. Wystawa trwała trzy dni - od piątku 31 marca do niedzieli 2 kwietnia 2006 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Byliśmy wtedy razem'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl