SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Były szef Trójki Jacek Sobala musi przeprosić związkowców

Jacek Sobala, były szef radiowej Trójki, musi oficjalnie przeprosić związek zawodowy pracowników Programu 3 PR za swoje stwierdzenie z wywiadu dla Wirtualnemedia.pl, iż związek ten powstał po to, aby doprowadzić do prywatyzacji kanału i aby jego członkowie się na tym uwłaszczyli.

Były szef Trójki Jacek Sobala musi przeprosić związkowców

Jacek Sobala wyraził swoją opinię na temat związkowców w wywiadzie udzielonym Wirtualnemedia.pl pod koniec marca 2010 roku. Sobala był wtedy w ostrym konflikcie ze Związkiem Zawodowym Dziennikarzy i Pracowników Programu III Polskiego Radia. Związkowcy protestowali i chcieli odwołać go ze stanowiska szefa Trójki, ponieważ - jak argumentowali - Sobala miał zostać powołany na dyrektora Programu 3 PR z nadania politycznego. Sobala stwierdził w wywiadzie opublikowanym na łamach naszego portalu, że powstanie tego związku oraz protesty mają tak naprawdę drugie dno i związkowcom chodzi o prywatyzację Trójki oraz o chęć uwłaszczenia się na tym (więcej na ten temat).

Warszawski Sąd Okręgowy uznał te słowa za nieprawdziwe i nakazał Jackowi Sobali opublikowanie przeprosin o następującej treści: „Jacek Sobala przeprasza Związek Zawodowy Dziennikarzy i Pracowników Programu III Polskiego Radia SA za zgłoszenie opinii, jakoby celem założenia i funkcjonowania związku była prywatyzacja kanału trzeciego Polskiego Radia oraz uwłaszczenie się na publicznym majątku. Stwierdzenia te nie polegają na prawdzie i naruszyły dobre imię związku zawodowego, będącego organizacją zrzeszającą i reprezentującą pracowników”.

Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie uprawomocni się z końcem listopada br. Jacek Sobala będzie miał wtedy dwa tygodnie na publikację przeprosin.

Warto przypomnieć, że w maju 2010 roku Jacek Sobala został odwołany ze stanowiska szefa Trójki. Do listopada 2010 to stanowisko pozostawało nieobsadzone, kiedy to na funkcję p.o. dyrektora radiowej Trójki powołana została przez zarząd Polskiego Radia Magdalena Jethon (więcej na ten temat).

W okresie od czerwca do sierpnia br. udział radiowej Trójki w rynku wyniósł 7 proc. (badanie Radio Track - więcej na ten temat).


 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Były szef Trójki Jacek Sobala musi przeprosić związkowców

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
NOJID ED EDRATOUM
Co za swiński kartoflany, wsiowy ryj ? nie jestem nienawistnikiem, ale po prostu tak uważam. Po prostu kwintal buraka :-)
12 10
odpowiedź
User
Bruce
Już zdążyłem zapomnieć o tym jednym z kluczowych medialnych specjalistów medialnych Państwa PiS. Oby te kanalie nigdy nie wróciły.
16 10
odpowiedź
User
Mariusz
Tylko bez "sory, ziomale".
9 8
odpowiedź
User
ada
Bruce popieram Twój wpis. To naprawdę kanalia do sześcianu.Pisuarski dupoliz i rozkładacz stacji w ktorych pracował.
8 8
odpowiedź