SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

BZ WBK zwiększył zysk netto i marżę odsetkową w I kw. 2011 r.

Bank Zachodni WBK wypracował 270,2 mln zł zysku netto w I kw., tj. o 15,6% wyższy niż rok wcześniej przy wzroście dochodów z działalności podstawowej i wyższej marży odsetkowej.

BZ WBK zwiększył zysk netto i marżę odsetkową w I kw. 2011 r.

Dochody ogółem wyniosły 890,4 mln zł i zwiększyły się o 5,9% r/r, zaś koszty ogółem wyniosły 445,2 mln zł i wzrosły o 5,6% r/r. Bank podał, że wzrost kosztów związany był z wyższymi opłatami obligatoryjnymi oraz realizacją przedsięwzięć zorientowanych na rozwój biznesu oraz podnoszenie efektywności działania.

Wskaźnik kosztów do dochodów (C/I) osiągnął wartość 50% i nie uległ zmianie w skali roku.

Bank podał, że wynik z tytułu odsetek wyniósł 494,6 mln zł i był wyższy o 16,5% w skali roku dzięki rosnącym marżom depozytowym, przy jednoczesnym zawężaniu się marż kredytowych, szczególnie w segmencie klientów biznesowych i korporacyjnych.

Marża odsetkowa netto grupy wzrosła do 4,34% wobec 3,80% rok wcześniej.

Wynik z tytułu prowizji osiągnął wartość 339,2 mln zł i był wyższy o 2,2% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.

Wynik handlowy z rewaluacją osiągnął wartość 38,8 mln zł i zmniejszył się o 42,4% r/r.

Należności brutto od klientów wyniosły 34 539 mln zł i utrzymały się na poziomie z końca 2010 r. W I kw. wartość należności od podmiotów gospodarczych i sektora publicznego wzrosła o 1,8% do poziomu 20 678,2 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BZ WBK zwiększył zysk netto i marżę odsetkową w I kw. 2011 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl