SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Canal+ podnosi ceny we Francji

Francuski Canal+ informuje swoich abonentów  o podwyżce opłat. Jest ona związana z podniesieniem stawki VAT za usługi płatnej telewizji. Wzrasta ona z 10 do 20 proc. Platforma cyfrowa informuje, że choć podnosi ceny, to część podwyżki podatku „weźmie na siebie”.

 

Article

Abonenci i subskrybenci Canal+ informację o podwyżce otrzymują pocztą. - Organy podatkowe poinformowały nas, że stawka VAT obowiązująca dla niektórych naszych ofert wynosi obecnie 20  proc., a nie 10 proc., jak do tej pory. Ten wzrost zmusza nas do podniesienia ceny subskrypcji - czytamy w liście do klientów.

Canal+ od kilku lat opowiada się za obniżeniem stawki VAT do 5,5 proc., aby mógł skutecznie konkurować z amerykańskimi platformami streamingowymi, takimi jak Netflix, Disney+, Amazon Prime Video. 10 proc. stawkę wprowadzono w 2011 roku. Obecne podwyżki nie dotyczą tylko operatorów płatnej telewizji. Z 5 do 20 proc. wzrośnie stawka VAT na prasę. Niezmieniona zostanie wysokość podatku za serwisy streamingowe. Będzie to nadal 20 proc.

Zobacz także: Canal+ usuwa z oferty 6 kanałów telewizyjnych

Canal+ będzie kosztował o 2 euro drożej miesięcznie

Francuski Canal+ nie ukrywa, że podwyżka stawki VAT będzie miała wpływ na jego przychody. Podwyżkami nie może bowiem objąć abonentów, którzy mają długoterminowe umowy. W pierwszej kolejności drożej zapłacą więc nowi klienci lub ci, których umowa się wkrótce kończy oraz subskrybenci serwisu MyCanal.

Zobacz także: Canal+ kręci trzeci sezon „Kruka”

Canal+ we Francji oferuje Netflix i Disney+ i opłaty za te serwisy dla klientów francuskiej platformy nie wzrosną, bo już są objęte 20 proc. stawką VAT. Podobnie wygląda sytuacja biblioteki serialowej Canal+ Series. Wzrośnie natomiast abonament za pakiet sportowy BeIN i pakiet Canal+. W przypadku tego drugiego abonenci zamiast 20 euro będą płacić blisko 22 euro miesięcznie. Polski Canal+ nie zdradza czy w związku z inflacją planowana jest podwyżka opłat abonamentowych.

Bez danych odnośnie liczby abonentów

Kwartalne przychody Canal+ Group w I kwartale br. zwiększyły się o 6,5 proc. do 1,446 mld euro (wzrost organiczny wyniósł 6 proc.). We Francji, gdzie nadawca ma także kilka kanałów dostępnych bezpłatnie, wpływy poszły w górę o 6,5 proc. do 788 mln euro. Natomiast na rynkach zagranicznych zwiększyły się o 6,9 proc. do 574 mln euro (w ujęciu organicznym o 6,2 proc.), w komunikacie zaznaczono, że przyczynił się do tego wzrost liczby abonentów. Nie podano jednak ile obecnie ona wynosi.

Dołącz do dyskusji: Canal+ podnosi ceny we Francji

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bredny
U nas jest 23% VAT, ale tak drastyczna podwyżka zawsze odbija się na konsumentach
odpowiedź