SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Canal+ kupuje Zaku Entertainment. Planuje większe zaangażowanie w Rwandzie

Grupa Canal+ przejęła za nieznaną kwotę Zaku Entertainment. Francuzi chcą zwiększyć swoje zaangażowanie w Rwandzie i uruchomić kanał w języku Kinyarwanda, który jest popularny w obszarze Afryki Środkowej.

Fot. Zaku TV/Aplikacja Article

Canal+ nabył rwandyjską firmę produkcyjno-dystrybucyjną Zacu Entertainment w ramach swojego zaangażowania na rynku afrykańskim, z planami uruchomienia dedykowanego kanału filmowego.

Większa aktywność w Rwandzie

Warunki finansowe i biznesowe przejęcia nie zostały ujawnione. Canal+ wyjaśnia, że przejęcie umożliwi mu znaczne zwiększenie aktywności na rynku rwandyjskim, z wykorzystaniem szerokiej oferty firmy, która produkuje ponad 500 godzin treści rocznie, w tym nowe filmy i seriale.

Francuski nadawca przypomina, że działa w Rwandzie od ponad 20 lat i w 2020 r. utworzył filię dla tego kraju. Firma planuje teraz zwiększyć swoje zaangażowanie poprzez uruchomienie dedykowanego kanału dramatycznego Kinyarwanda. Językiem Kinyarwanda posługuje się ok. 8 mln Rwandyjczyków, a w sumie ponad 20 mln ludzi w całej Afryce Środkowej.

Najnowsze przejęcie jest trzecim tego typu działaniem Canal+ w Afryce Subsaharyjskiej, po nabyciu firmy produkcyjnej Plan A z Wybrzeża Kości Słoniowej i nigeryjskiej firmy produkcyjnej Rok Studios.

Czytaj także: Canal+ zamknął kanał telewizyjny o piłce nożnej

Zacu Entertainment zostało stworzone w 2017 r. przez pisarza i producenta Wilsona Misago, który w 2019 r. założył również pierwszą rwandyjską platformę wideo na żądanie.

 - Jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać Zacu Entertainment i jego zespół w grupie – przyznał w komunikacie Fabrice Faux, dyrektor kanałów i treści w Canal+ International. - Na Rwandę przypada wiele produkcji i aktywów treści audiowizualnych w wielu językach. Podobnie jak w przypadku naszego zaangażowania w Afryce, a ostatnio w Etiopii, to przejęcie jest świadectwem naszego pragnienia, aby połączyć się z najlepszymi kreatywnymi talentami dla naszego rozwoju na kontynencie i gdzie indziej, ale także naszego pragnienia, aby produkować treści pożądane przez naszych abonentów na najwyższym poziomie jakości.

Czytaj także: Canal+ stawia na treści oparte na prawdziwych historiach. Więcej dokumentów i pozycji premium

Satysfakcji z akwizycji nie krył także Wilsona Misago. - Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę rozpocząć tę nową przygodę z Grupą Canal+. Mamy tę samą wizję, która polega na dostarczaniu naszej publiczności treści o wysokiej jakości. Rwanda posiada wielkie talenty i niesamowite historie, które wciąż czekają na opowiedzenie. Dzięki zjednoczonej sile Grupy Canal+ i Zacu Entertainment nadszedł czas, aby cały świat dowiedział się o produkcjach z Rwandy - podkreślił Misago.

Dołącz do dyskusji: Canal+ kupuje Zaku Entertainment. Planuje większe zaangażowanie w Rwandzie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl