SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Canal+ porozumiał się ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich w zakresie praw autorskich

Canal+ Polska oraz Stowarzyszenie Filmowców Polskich zawarły umowę generalną dotyczącą korzystania przez operatora, będącego jednocześnie nadawcą, z utworów audiowizualnych z repertuaru SFP.

Article

Umowa zapewnia Canal+ ciągłość w legitymowaniu się wymaganą prawem licencją właściwej organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi. Twórcom i producentom chronionym przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich porozumienie z operatorem gwarantuje odpowiednie wynagrodzenie za korzystanie z ich twórczości, którego wysokość będzie zwiększała się w kolejnych latach.

Treści SFP w Canal+ Polska

– Od lat rozwijamy naszą współpracę z Canal+ w wielu obszarach. Jestem przekonany, że podpisana obecnie umowa, będąca wynikiem wielomiesięcznych, niełatwych negocjacji, jest kolejnym krokiem na drodze do wzmacniania łączących nas relacji. Ustalając warunki współpracy obie strony miały na względzie dynamicznie zmieniające się otoczenie prawne  i rynkowe. To pozwoliło uzgodnić wysokość tantiem dla twórców i producentów na odpowiednim poziomie - powiedział Jacek Bromski, prezes SFP.

– Canal+ od ponad 25 lat wspiera polskich twórców. Przez ten czas z naszym udziałem powstało blisko dwieście projektów filmowych jak „Zimna wojna”, oscarowa „Ida” czy kandydujące do Oscara w 2020 „Boże Ciało” i „Żeby nie było śladów”, tegoroczny reprezentant Polski.  Jesteśmy zadowoleni, iż udało się osiągnąć porozumienie dotyczące warunków korzystania z repertuaru reprezentowanego przez SFP – komentuje Edyta Sadowska, prezes zarządu Canal+ Polska.

W ub.r. przychody sprzedażowe grupy kapitałowej Canal+ Polska zwiększyły się o 5,2 proc. do 2,41 mld zł, a przy wzroście kosztów o 3,4 proc. do 2,16 mld zł zysk netto poszedł w górę z 88,12 do 178,25 mln zł.

Na koniec czerwca ub.r. Canal+ Polska miał 2,37 mln zł klientów bezpośrednich (0,3 proc. więcej niż rok wcześniej), czyli korzystających z Platformy Canal+, oferty telekomunikacyjnej, serwisów VoD i jej pakietów na platformie Player należącej do Grupy TVN Discovery.

Dołącz do dyskusji: Canal+ porozumiał się ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich w zakresie praw autorskich

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ikith
Dziwne, że dopiero teraz (zważywszy na to, że Canal + jest w Polsce już ponad ćwierć wieku). Ale może ma to związek z niedawną unijną dyrektywą? W każdym razie dobrze, że usystematyzowano sprawę z firmą regularnie produkującą filmy i seriale na polski rynek.
odpowiedź