SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cannes Lions 2019: Phumzile Mlambo-Ngcuka z nagrodą Cannes LionHeart

Phumzile Mlambo-Ngcuka, dyrektor wykonawcza podmiotu ONZ Kobiety, zostanie uhonorowana nagrodą Cannes LionHeart na najbliższym Międzynarodowym Festiwalu Kreatywności Cannes Lions.

Article

Ustanowiona w 2014 roku nagroda Cannes LionHeart jest przyznawana osobie lub organizacji, która "wykorzystuje swoją pozycję, aby wywrzeć znaczący i pozytywny wpływ na otaczający nas świat, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy współpracują z markami i społecznością reklamową". W poprzednich latach wyróżnienie to otrzymali m.in. Paul Polman, Blake Mycoskie, Al Gore.

Jak podkreślają organizatorzy Cannes Lions, Phumzile Mlambo-Ngcuka została doceniona za jej walkę o prawa kobiet, prawa człowieka oraz sprawiedliwość społeczną na świecie, a także kierowanie powołaną w 2017 roku przez ONZ Kobiety organizacją Unstereotype Alliance, zajmującą się zwalczaniem szkodliwych stereotypów w reklamie.

"Jako dyrektor wykonawczy ONZ Kobiety, Mlambo-Ngcuka działa na rzecz zwiększania roli kobiet poprzez pozyskiwanie mężczyzn jako sojuszników, a także likwidacji zjawiska dyskryminacji i przemocy wobec kobiet i dziewcząt poprzez koalicje i ruchy budowane wśród światowych liderów w sektorze publicznym i prywatnym oraz w społeczeństwie obywatelskim." - podkreślono w komunikacie.

Ponadto, Mlambo-Ngcuka i kierowana przez nią organizacja Unstereotype Alliance współpracowały z organizatorami Cannes Lions przy opracowaniu nowych wytycznych dla jurorów tegorocznego festiwalu, które mają wykluczyć z konkursu prace utrwalające negatywne stereotypy i uprzedzenia.

Tegoroczna, 66. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kreatywności Cannes Lions odbędzie się w dniach 17-21 czerwca br. Phumzile Mlambo-Ngcuka odbierze nagrodę Cannes LionHeart podczas finałowej gali w ostatnim dniu imprezy.

Dołącz do dyskusji: Cannes Lions 2019: Phumzile Mlambo-Ngcuka z nagrodą Cannes LionHeart

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl