SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

EOS-1D X Mark III - Canon zapowiada nowego flagowca

Firma Canon poinformowała, że prowadzi zaawansowane prace nad flagowym modelem aparatu EOS-1D X Mark III - następcą EOS-1D X Mark II.

Canon EOS-1D X Mark III Canon EOS-1D X Mark III

Canon EOS-1D X Mark III wyposażono w nowy algorytm autofokusa, który poprawia stabilność śledzenia, zarówno w wizjerze optycznym, jak i podczas filmowania w trybie Live View. Aparat wykorzystuje również elementy procesów deep learning (uczenia maszynowego), aby dostosowywać technologię śledzenia AF do konkretnego użytkownika i rodzaju fotografii. Wizjer optyczny EOS-1D X Mark III korzysta z nowego czujnika AF, oferującego ok. 28-krotnie większą (porównując z EOS-1D X Mark II) rozdzielczość w centralnych partiach matrycy.

EOS-1D X Mark III oferuje rozszerzony zakres jasności i szereg nowych funkcjonalności AF. W trybie podglądu na żywo użytkownicy mogą korzystać z 525 pól AF. Wszystko dzięki systemowi Dual Pixel CMOS AF, który zapewnia pokrycie ok. 90 x 100 proc. powierzchni matrycy. Jednocześnie ten sam algorytm AF wykorzystywany jest do obsługi wizjera optycznego.

Szybkość zdjęć seryjnych w EOS-1D X Mark III wynosi do ok. 16 kl./s przy pełnym AF i AE i korzystając z optycznego wizjera (migawka mechaniczna) lub do ok. 20 kl./s w trybie Live View, korzystając z migawki mechanicznej lub elektronicznej. Aparat posiada gniazda kart CFexpress, które umożliwiają zapis 5-krotnie większej serii RAW w porównaniu do modelu poprzedniej generacji.

Za pracę modelu EOS-1D X Mark III odpowiada całkowicie nowa matryca CMOS i procesor Digic. Te elementy rejestrują 10-bitowe zdjęcia w formacie HEIF. Aparat rejestruje filmy 4K/60p 10-bit (Canon Log) na wewnętrznym nośniku, a także filmy w formacie RAW.

Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi, technologii Bluetooth oraz nadajnikowi GPS, użytkownicy EOS-1D X Mark III mogą przesyłać dane z dwukrotnie większą prędkością niż w przypadku EOS-1D X Mark II. Dodatkowo pliki można przesyłać korzystając z wbudowanego złącza Ethernetu lub nowego (opcjonalnego) bezprzewodowego nadajnika WFT-E9, który jest także kompatybilny z niedawno zaprezentowaną kamerą Canon EOS C500 Mark II.

EOS-1D X Mark III posiada trwałą konstrukcję ze stopu magnezu, ze specjalnymi uszczelnieniami pozwalającymi na pracę w trudnych warunkach atmosferycznych. Dzięki możliwościom fotografowania w słabym świetle, podświetlane przyciski aparatu pozwalają na obsługę w trudnych warunkach słabego oświetlenia. Nowością jest także dodatkowy wbudowany przycisk AF-ON, umożliwiający zmianę punktów AF "w biegu". Poprawiono także żywotność baterii.

Jak poinformował Canon, flagowa lustrzanka EOS-1D X Mark III jest opracowywana w oparciu o opinie fotografów, na co dzień używających modeli EOS-1D X i EOS-1D X Mark II, a także przechodzi szereg live-testów w najbardziej wymagających warunkach.

Dołącz do dyskusji: EOS-1D X Mark III - Canon zapowiada nowego flagowca

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl