SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Caritas uruchomił aplikację mobilną: informacje i opcja wsparcia potrzebujących

Caritas w Polsce udostępnił aplikację na urządzenia mobilne, dzięki której można m.in. wesprzeć potrzebujących w swojej lokalnej społeczności, działalność placówek Caritas i pomoc zagraniczną.

Article

W aplikacji znajdują się informacje o działalności Caritas, w tym lista jednostek dzięki której można trafić lub skierować zainteresowane osoby do miejsc, w których uzyskają potrzebną pomoc, np. do świetlicy socjoterapeutycznej, jadłodajni czy noclegowani dla bezdomnych.

Oprócz danych kontaktowych, można przenieść się bezpośrednio do nawigacji lub dzięki geolokalizacji wyszukać najbliższe punkty. Przygotowano też panel ułatwiający darczyńcom wsparcie konkretnych akcji i działań Caritas, wraz ze szczegółowym opisem i zdjęciami potrzeb oraz dokładną kwotą potrzebną na dany cel.

Aplikacja ułatwia też kontakt z osobami wspierającymi potrzebujących. Wkrótce pojawią się komunikaty wyświetlane na telefonach z informacjami o rezultatach pomocy.

Odpowiedzialnymi za stworzenie silnika aplikacji jest Indico Plus.

Obecnie aplikacja Caritas działa w diecezjach: poznańskiej, łódzkiej, gnieźnieńskiej, gdańskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, szczecińsko-kamieńskej, siedleckiej i Przemyskiej. Stopniowo ich liczba ma rosnąć. Użytkownicy z rejonów, które nie są jeszcze dostępne, dostaną powiadomienie w momencie uruchomienia, a do tego czasu mogą wspierać akcje z całego kraju.

Aplikację Caritas można pobrać za darmo na telefony z systemem Android i iOS.

Dołącz do dyskusji: Caritas uruchomił aplikację mobilną: informacje i opcja wsparcia potrzebujących

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
a
tak, tak wpłacaj na afrykę to nas szybciej rozdepczą...
odpowiedź