SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Carrefour powiadamia SMS-em o godzinie dostawy produktów z e-sklepu

Carrefour wdrożył nowe rozwiązanie, dzięki któremu klienci e-sklepu spożywczego są informowani poprzez wiadomości SMS o dokładnej godzinie doręczenia zamówionych produktów.

Article

Zamawiając dostawę pod wskazany adres z e-sklepu spożywczego Carrefour, klienci wybierają datę i dwugodzinny przedział czasowy, w którym chcą otrzymać zamówione produkty. Teraz, gdy kierowca Carrefour będzie już w drodze, klienci otrzymają również wiadomość SMS z precyzyjną godziną jego dotarcia.

Carrefour w swoim e-sklepie spożywczym Zakupycodzienne.carrefour.pl wykorzystuje kompleksowe rozwiązanie mobilne Delivery Manager, które automatyzuje i optymalizuje proces dostawy zamówień. Delivery Manager służy do planowania tras kierowców dostarczających zakupy spożywcze, z uwzględnieniem warunków drogowych i przedziałów czasowych wybranych przez klientów.

Aplikacja w czasie rzeczywistym analizuje sytuację na drogach i optymalizuje przejazdy kierowców (tzw. last mile optimization), aby klienci otrzymywali zamówienia o wybranej porze, na czas i bez zbędnej zwłoki. Delivery Manager poprawia również jakość obsługi klienta poprzez dostarczanie informacji o statusie realizowanej dostawy i zapewnienie bezpośredniej komunikacji z klientami. Ponadto, aplikacja na bieżąco szacuje czas realizacji zamówienia. Kierowcy otrzymują informację o dokładnym terminie dostawy, co  ułatwia im podejmowanie decyzji korygujących, jak również pozwala na przekazanie klientom precyzyjnych danych dotyczących czasu realizacji ich zamówienia. Delivery Manager umożliwia również śledzenie online poziomu realizacji zamówień, a także pozwala na kontrolę procesów związanych z załadunkiem i rozładunkiem zamówienia.

Carrefour zadebiutował na polskim rynku e-grocery jesienią 2016 roku w Warszawie. W 2019 roku Carrefour otworzył e-sklep spożywczy w Katowicach, Krakowie, Sosnowcu, Chorzowie, Czeladzi, Siemianowicach Śląskich oraz Olsztynie. Sieć zdecydowała również o uruchomieniu na terenie całej Polski dostaw produktów spożywczych niewymagających chłodzenia. Dostawy realizowane są od poniedziałki do piątku i obsługiwane są przez zewnętrzną firmę kurierską.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Carrefour powiadamia SMS-em o godzinie dostawy produktów z e-sklepu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl