SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cartoon Network z kampanią „Mistrzowie klimatu”, Fundacja WWF partnerem

Wraz z początkiem czerwca w krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki ruszyła inicjatywa „Mistrzowie klimatu Cartoon Network”. Partnerem akcji została Fundacja WWF.

Celem kampanii „Mistrzowie klimatu Cartoon Network” jest zmotywowanie dzieci w wieku 6-12 lat do podjęcia drobnych działań, które w efekcie będą miały wpływ na dobro planety.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Najważniejsze aktywności kampanii rozgrywają się na platformie internetowej aktualizowanej każdego dnia o nowe wyzwania.

- Chcemy zachęcić dzieci do zaangażowania się i zapewnić je, że nie jest to trudne. Każde działanie, nawet bardzo proste, ma znaczenie - komentuje Vanessa Brookman, head of kids w WarnerMedia EMEA.

Fundacja WWF partnerem

Inicjatywa Cartoon Network jest wspierana przez WWF, jedną z największych światowych organizacji zajmujących się ochroną przyrody. We współpracy z fundacją Cartoon Network stworzył filmy, które wyjaśniają kwestie związane z ekologią.

- Jako przyszli strażnicy naszej planety, młodzi ludzie powinni nie tylko interesować się samą naturą, ale także rozumieć najbardziej palące problemy i możliwości ich rozwiązania. Dlatego chętnie łączymy siły z Cartoon Network w nowej, pogłębiającej świadomość kampanii. Mamy nadzieję, że będzie ona motywująca dla wielu dzieci i ich rodzin - informuje Kate Norgrove, Executive Director of Advocacy & Campaigns z WWF UK.

Kampania „Mistrzowie klimatu Cartoon Network” w Polsce

Na polskim rynku akcja jest promowana w kampanii 360 stopni: w telewizji Cartoon Network, na stronie internetowej www.cartoonnetwork.pl oraz w kampanii digitalowej i PR-owej. Zaplanowano działania z influencerami na platformach: TikTok, Instagram oraz Youtube.

We wrześniu akcja zyska nową odsłonę skierowaną do placówek oświatowych. Nauczyciele klas I-III, którzy są zainteresowani edukowaniem dzieci w zakresie ochrony środowiska i dbania o dobro planety, będą mogli pobrać darmowe materiały edukacyjne stworzone przez ekspertów z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

W 2020 roku średni udział Cartoon Network wśród widzów w grupie 4-12 lat wyniósł 3,65 proc.

Dołącz do dyskusji: Cartoon Network z kampanią „Mistrzowie klimatu”, Fundacja WWF partnerem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl