SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dariusz Miłek wykłada 212 mln zł na nowe akcje CCC

Ultro, wehikuł inwestycyjny Dariusza Miłka, kupi akcje z nowej emisji CCC za 212,3 mln zł. Firma za nowe walory pozyska łącznie 505 mln zł.

Dariusz Miłek, fot. materiały prasowe CCCArticle

W komunikacie CCC podano, że Ultro podpisało umowy dotyczące objęcia 5,878 mln akcji serii L spółki po 36,11 zł za sztukę.

Obecnie do Ultro należą walory stanowiące 31,13 proc. kapitału i 38,33 proc. głosów na walnym zgromadzeniu CCC.

W zeszłym tygodniu od poniedziałku do czwartku zbudowano księgę popytu dotyczącą emisji akcji CCC z dwóch serii: 5,878 mln z seriii L i 8,121 mln z M. Walory oferowano po 36,11 zł. CCC współpracowała przy tym z bankami i biurami maklerskimi BM PKO BP, mBank, Santander BM i Santander BM, Pekao Investment Banking, Bank Handlowy, Citigroup Global Markets Europe, Trigon DM oraz BNP Paribas

Ze sprzedaży całego oferowanego pakietu CCC pozyska 505 mln zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Popyt kilkukrotnie przewyższył liczbę oferowanych akcji. Stanowi to dla nas potwierdzenie, że akcjonariusze i inwestorzy doceniają transformację, jaką przeszliśmy w ostatnich latach i pozytywnie oceniają nasze perspektywy w przyszłości. Cieszymy się z tego zaufania i będziemy jako cały zespół grupy CCC wytrwale pracować na wyniki tego roku - powiedział w komunikacie Karol Półtorak, wiceprezes CCC.

W poniedziałek na koniec sesji kurs spółki wynosił 46,74 zł, co daje kapitalizację w wysokości 2,56 mld zł. Przez ostatni miesiąc akcje zdrożały o 31 proc.

CCC chce zmniejszyć zadłużenie o miliard

Grupa CCC plan emisji akcji ogłosiła jesienią ub.r., traktuje ją jako instrument wspierający plan zmiany struktury finansowania. Firma informowało wcześniej, że chce przeznaczyć środki pozyskane z emisji akcji na kapitał obrotowy i finansowanie bieżącej działalności operacyjnej oraz na optymalizację struktury finansowania w kontekście wysokich stóp procentowych i dążenia spółki do obniżenia zadłużenia.

- Do końca roku, chcemy zmniejszyć nasze zobowiązania finansowe o blisko miliard złotych - zapowiedział kilka dni temu Karol Półtorak. - Zgodnie z planem przedstawionym w listopadzie 2022 r., pracujemy nad ograniczeniem finansowania dłużnego. Naszym kolejnym krokiem w tym kierunku będzie emisja akcji do 500 mln zł. Jest to ważny instrument wspierający. Pozwoli nam on przyspieszyć zmianę struktury finansowania, a zarazem stworzy „poduszkę bezpieczeństwa” w przypadku ewentualnych dalszych wyzwań otoczenia biznesowego - wyliczył.

Ponadto firma zamierza korzystać z leasingu zwrotnego swoich wybranych aktywów rzeczowych oraz pozyskać nowe finansowanie dla wybranych podmiotów i linii biznesowych. Leasing zwrotny jest już przygotowywany. CCC dostało kilka ofert od podmiotów zainteresowanych kupnem i wynajmowaniem potem firmie (przez 15-20 lat) jej sześciu magazynów w Polkowicach, o łącznej powierzchni ok. 137 tys. metrów kwadratowych. Z jednym z oferentów, specjalizującym się w leasingu zwrotnym aktywów logistycznych, spółka w zeszły piątek podpisała list intencyjny, niebawem rozpocznie się due diligence, po którym mają być negocjowane szczegółowe warunki transakcji. Na razie założono, że kwota sprzedaży wyniesie ok. 83 mln euro, a stopa kapitalizacji (tzw. yield) w euro - 7,95 proc.

- Docelowo będziemy dążyć do zwiększenia linii factoringu odwrotnego. Nasz plan zawiera również opcjonalne działania, o których włączeniu będziemy decydować na bieżąco w zależności od sytuacji na rynku, tj. IPO Modivo i dodatkowe finansowanie dla HalfPrice - dodaje Kamil Półtorak.

Na koniec stycznia br. zadłużenie grupy CCC z kredytów i obligacji sięgało 2,53 mld zł, wobec 2,46 mld zł rok wcześniej. W części krótkoterminowej (do spłaty w ciągu najbliższych 12 miesięcy) wzrosło z 545 mln do 1,15 mld zł, z czego 630 mln zł to obligacje Modivo. Natomiast w części długoterminowej zmalało z 1,91 do 1,37 mld zł (812 mln zł to kredyty i pożyczki zaciągnięte przez CCC).

W zeszłym roku finansowym, zakończonym w styczniu br., grupa CCC przy wzroście przychodów o 23 proc. do 9,12 mld zł miała 443,9 mln zł straty netto. 52 proc. sprzedaży zrealizowano przez internet, a wpływy sieci Halfprice wzrosły ponad trzykrotnie.

Dołącz do dyskusji: Dariusz Miłek wykłada 212 mln zł na nowe akcje CCC

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
Chciałbym mieć takie długi.
odpowiedź
User
PK
Wycena spółki na giełdzie mniejsza niż długi, ale przy pomocy optymalizacji nadal biznes się kręci. Jeśli jakoś bank, który kredytuje to przedsięwzięcie powie sprawdzam, to może być krucho.
odpowiedź
User
Gnoje!
Nękają mnie smsami reklamowymi, których nie można zablokować, bo przychodzą jako nazwa CCC, a nie numer.
odpowiedź