SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dariusz Miłek znów prezesem CCC. Zmiana także na czele Modivo

Prezesem giganta obuwniczego CCC ponownie został Dariusz Miłek, jego założyciel i większościowym akcjonariuszy. Marcin Czyczerski przeszedł na stanowisko prezesa spółki zależnej, Modivo (dawniej eobuwie.pl), zastępując tam Damian Zapłatę.

Dariusz Miłek, fot. materiały prasowe CCCArticle

Poprzednio Dariusz Miłek był prezesem CCC od 2009 do wiosny 2016 roku. - Wracam do bezpośredniego, operacyjnego zarządzania silnym, nowoczesnym CCC i HalfPrice. Wraz z zespołem będziemy dalej konsekwentnie skupiali się na rozwoju produktu i ekspansji szyldów. Marcin natomiast poprowadzi eobuwie. pl i Modivo - biznes z ogromnym potencjałem na przyszłość, w czasie pełnym wyzwań dla branży multibrand e-commerce - opisuje Miłek w komunikacie.

CCC na przełomie kwietnia i maja sfinalizowało emisję nowych akcji za 505 mln zł. Walory za 212,3 mln zł kupił wehikuł inwestycyjny Dariusa Miłka, który pozostaje zdecydowanie największym akcjonariuszem spółki.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Marcin Czyczerski był prezesem CCC od marca 2019 roku, przedtem przez ponad dwa lata pełnił w spółce funkcję wiceprezesa.

- Od 2017 roku potroiliśmy nasze przychody, a udział sprzedaży online wzrósł z niecałych 10 proc. do poziomu ponad 50 proc. Dzięki nowym inwestycjom w off-price i marketplace, rynek adresowalny grupy jest obecnie kilkukrotnie większy. To dziś dobrze poukładana, nowoczesna organizacja, która posiada cztery mocne szyldy, korzystające w pełni ze swoich synergii - podkreśla Czyczerski.

- Grupa sukcesywnie odbudowuje rentowność po licznych zawirowaniach otoczenia biznesowego, które towarzyszyły jej transformacji. Jestem przekonany, że przy znormalizowanych warunkach na rynku handlu, już w najbliższych kwartałach pokaże ona w pełni swoją siłę - zapewnia.

Czyczerski jako szef Modivo zastąpił Damian Zapłatę, który zarządzał spółką od jesieni 2021 roku. W komunikacie zapowiedziano, że Zapłata jako mniejszościowy akcjonariusz „będzie dalej wspierał organizację w jej dalszym rozwoju, szczególnie w zakresie funkcjonalności marketplace”.

Według wstępnych danych grupa CCC w zeszłym kwartale finansowym, czyli od lutego do kwietnia br., zanotowała wzrost przychodów o 10 proc. do 2,06 mld zł, 89 mln zł zysku EBITDA i 57 mln zł straty operacyjnej. Sieć HalfPrice podwoiła sprzedaż i liczy już 101 sklepów stacjonarnych, natomiast wpływy eobuwia zwiększyły się tylko o 4 proc.

Dołącz do dyskusji: Dariusz Miłek znów prezesem CCC. Zmiana także na czele Modivo

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ferris
Najbardziej smuci, że tyle lat na rynku CCC nie dorobiło się żadnej marki z prawdziwego zdarzenia.
odpowiedź
User
CCC
Najbardziej to smuci fakt jak Miłek odnosi się do swoich pracowników i jak ich traktuje:(
odpowiedź
User
zmartwiony
Milek traktuje ludzi obcesowo naprawy to on tak zadnej nie zrobi powrot do zlych korzeni
odpowiedź