SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z CCC odchodzi wiceprezes Adam Holewa

Z zarządu CCC odchodzi wiceprezes Adam Holewa. To kolejna zmiana w zarządzie spółki, jej prezesem od niedawna ponownie jest Dariusz Miłek.

Adam Holewa, fot. CCCArticle

Adam Holewa ze stanowiska wiceprezesa CCC odejdzie 12 czerwca. W komunikacie giełdowym zaznaczono, że zrezygnował z powodów osobistych.

- Dziękujemy Adamowi Holewie za wspólne doświadczenie pracy w zarządach spółek CCC i HalfPrice przez ostatnie dwa lata - mówi Dariusz Miłek, prezes CCC.

W komunikacie firma podkreśliła, że HalfPrice to dziś rentowny biznes, który prowadzi świetny zespół najlepszych specjalistów w obszarze off-price. Będzie on kontynuował prace nad rozwojem brandu pod opieką Dariusza Miłka.

Holewa został wiceprezesem CCC w kwietniu 2021 roku. Wcześniej przez ponad 20 lat był związany z branżą motoryzacyjną. Pracował m.in. w General Motors, a od 2003 roku w Grupie Volkswagen - m.in. jako kierownik planowania, centralny dyrektor planowania oraz dyrektor zakładu w Sitech Sitztechnik w Niemczech, a także dyrektor zarządzający ds. technicznych i dyrektor zakładu Sitech Volkswagen Group Components.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Od połowy maja br. prezesem CCC ponownie jest Dariusz Miłek, założyciel i większościowym akcjonariuszy spółki. Jej poprzedni szef Marcin Czyczerski przeszedł na stanowisko prezesa spółki zależnej Modivo (dawniej eobuwie.pl), zastępując tam Damian Zapłatę.

W zarządzie CCC pozostają wiceprezesi Karol Półtorak (od końcówki 2016 roku) i Igor Matus (od połowy 2021 roku).

Według wstępnych danych grupa CCC w zeszłym kwartale finansowym, czyli od lutego do kwietnia br., zanotowała wzrost przychodów o 10 proc. do 2,06 mld zł, 89 mln zł zysku EBITDA i 57 mln zł straty operacyjnej. Sieć HalfPrice podwoiła sprzedaż i liczy już 101 sklepów stacjonarnych, natomiast wpływy eobuwia zwiększyły się tylko o 4 proc.

CCC na przełomie kwietnia i maja sfinalizowało emisję nowych akcji za 505 mln zł. Walory za 212,3 mln zł kupił wehikuł inwestycyjny Dariusa Miłka, który pozostaje zdecydowanie największym akcjonariuszem spółki.

Dołącz do dyskusji: Z CCC odchodzi wiceprezes Adam Holewa

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kamil
nakradł grube miliony w sitechu i uciekł do ccc
odpowiedź
User
kamil
teraz bedzie prowadził swoj pesjonat zlodziej
odpowiedź