SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

CD Projekt: 142,2 mln zł przychodów i 14,9 mln zł zysku w 2013 r.

Grupa CD Projekt zanotowała w 2013 r. 14,9 mln zł zysku netto i 142,2 mln zł przychodów. Sprzedaż gier z serii "Wiedźmin" przekroczyła granicę 7 mln egzemplarzy.

Article

Dodatnie przepływy pieniężne CD Projekt z działalności operacyjnej wyniosły w 2013 r. 22,1 mln zł, dzięki czemu grupa spłaciła 4,74 mln zł swojego zadłużenia z tytułu umów kredytów i pożyczek, a na koniec roku posiadała środki pieniężne i ekwiwalenty w wysokości 39,68 mln zł oraz 805 tys. zł w pozostałych płynnych aktywach finansowych.

Łącznie na całym świecie sprzedano ponad 7 mln egzemplarzy pierwszej i drugiej części gry z serii "Wiedźmin". Ostatnio spółka CD Projekt przesunęła datę premiery gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" na luty 2015 r. (więcej na ten temat). Zadebiutuje ona równocześnie na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

W 2013 r. CD Projekt wybrał dystrybutorów "Wiedźmina 3" na kluczowych rynkach. Warner Bros. Interactive Entertainment zajmie się promocją i dystrybucją gry na terenie Ameryki Północnej. Namco Bandai będzie odpowiadać za Europę Zachodnią, a także (na mocy oddzielnej umowy) za Australię oraz Nową Zelandię. W Czechach i na Węgrzech promocją i dystrybucją zajmie się Cenega. Japońskim dystrybutorem został Spike Chunsoft. W Polsce wydawcą zostanie CDP.pl, który będzie współpracować przy tym projekcie z Agorą. Finalizowane są umowy z partnerami z kolejnych terytoriów. CD Projekt zachował wszystkie globalne prawa do dystrybucji cyfrowej.

Przychody Grupy CD Projekt w segmencie "produkcja gier" wyniosły w 2013 r. 23,6 mln zł, a zysk netto tego segmentu wyniósł 5,1 mln zł.

Z kolei przychody ze sprzedaży do zewnętrznych klientów w segmencie "globalna, cyfrowa dystrybucja gier", za który odpowiada należąca do grupy platforma GOG.com, wyniosły 57,6 mln zł, czyli o około 37 proc. więcej niż przed rokiem. Zysk netto sięgnął 9,52 mln zł.

Ponadto Grupa CD Projekt poinformowała, że prowadzi zaawansowane prace nad kolejnym, dotychczas nieogłoszonym projektem. Jest to multiplatformowa gra na urządzenia mobilne wykorzystująca możliwości technologiczne tabletów i smartfonów. Prace są prowadzone wraz z partnerem zewnętrznym i trwają od ponad roku, a komercyjna wersja projektu ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: CD Projekt: 142,2 mln zł przychodów i 14,9 mln zł zysku w 2013 r.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
CD Przesunięty termin
"Zysk netto CD Projekt spadł o 68 proc. do 2,76 mln zł - wynika z wyliczeń "PB"- i światełka w tunelu nie widać.
Kolejne przesunięcie premiery Wiedźmina na 2015 nie zapewni zysków w tym roku a akcjonariusze i inwestorzy będą z większym namysłem patrzeć na CD Projekt pamiętając że firma ta nie trzyma się obiecanych terminów.
Dopiero co twierdzili że Wiedźmin 3 jest grywalny, praktycznie gotowy i najlepszy na świecie a teraz okazuje się że pojawi się za rok... Tak było z każdym poprzednim Wieśkiem. Obietnice, pompowanie oczekiwań a potem przesuwanie terminów.
10 8
odpowiedź