SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CD Projekt doceniony w rankingu Bloomberga. Prognozowany rekordowy wzrost sprzedaży

Firma CD Projekt, producent gry „Wiedźmin” oraz oczekiwanego tytułu „Cyberpunk 2077” została uznana za jedną z najbardziej obiecujących spółek na które należy zwrócić uwagę w 2020 roku w rankingu Bloomberga. Analitycy prognozują, że w nadchodzących miesiącach producent może zanotować wzrost sprzedaży przekraczający 446 procent, zaś zwrot na jedną akcję wyniesie ponad 1183 procent.

 

Bloomberg cyklicznie publikuje listę 50 firm, które zdaniem ekspertów i analityków będą najbardziej obiecujące pod względem biznesowym w nadchodzącym roku. Teraz serwis ujawnił listę dotyczącą 2020 r.

Ranking Bloomberga powstaje na podstawie analiz 2 tys. spółek notowanych na giełdach na całym świecie, a na listę trafiają te firmy które najlepiej rokują w kolejnych miesiącach i mają największe szanse na odniesienie rynkowego sukcesu.

W bieżącym rankingu po raz pierwszy w historii notowań pojawiła się polska spółka – CD Projekt SA. Firma jest producentem gier, w swoim dorobku ma hitową serię „Wiedźmin”, zaś w perspektywie wydanie w kwietniu 2020 r. tytułu, który według oczekiwań będzie kolejnym sprzedażowym sukcesem - „Cyberpunk 2077”.

W pierwszej połowie br. CD Projekt osiągnął wzrost skonsolidowanych wpływów sprzedażowych o 27,8 proc. do 214,41 mln zł oraz 51,68 mln zł zysku netto. 109,77 mln zł wpływów pochodziło z gier o Wiedźminie, a już 31,75 mln zł z kampanii promującej „Cyberpunk 2077”.

Umieszczając CD Projekt na swojej liście 50 najlepiej rokujących firm w 2020 r. Bloomberg podaje wartość polskiej spółki na poziomie ponad 304 mln dol. Zgodnie z przewidywaniami CD Projekt może oczekiwać w przyszłym roku wzrostu sprzedaży o 446,12 proc. Z kolei zwrot za jedną akcję firmy ma w 2020 r. wzrosnąć o rekordowe 1183,13 proc. Pod względem tych dwóch parametrów producent „Cyberpunka 2077” jest liderem obecnego zestawienia Bloomberga.

W krótkim komentarzu dotyczącym CD Projektu analityk Bloomberga Matthew Kanterman zaznacza, że optymistyczne prognozy dotyczące polskiej spółki są związane przede wszystkim ze wspomnianą rynkową premierą nowej gry, która zgodnie z przewidywaniami w pierwszym roku może sprzedać się na całym świecie w 20 mln egzemplarzy.

Od początku 2019 r. akcje CD Projekt konsekwentnie zyskują na wartości. W środę po zamknięciu notowań ich cena wynosiła 235,40 zł za sztukę, co oznaczało wzrost o 0,34 proc. Obecna kapitalizacja spółki to 22,63 mld zł.

Dołącz do dyskusji: CD Projekt doceniony w rankingu Bloomberga. Prognozowany rekordowy wzrost sprzedaży

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xyz
może bloomberg się ustosunkuje jak ma się ilość kobiet w załodze do jakości końcowego produktu?
odpowiedź