SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cena najważniejsza przy wyborze e-sklepu, Doz.pl najlepiej oceniany

Najważniejszym czynnikiem decydującym przy wyborze sklepu internetowego jest cena, zwłaszcza w okresie świątecznym. Inne czynniki grają mniejszą rolę i nie są aż tak podatne na sezonowość - wynika z badania IRCenter i SW Research.

Article

Cena to najważniejszy powód docenienia sklepów, zwłaszcza w okresie świątecznym. Za niskie ceny doceniane są najczęściej Allegro i Tablica/OLX.

Drugi najważniejszy czynnik oceny sklepów to wygoda zakupów. Jest on związany z szybkością realizacji zamówień i dostępnym asortymentem. Podobnie jak cena, jest szczególnie istotny w trakcie robienia zakupów świątecznych. Za najbardziej wygodne uważane są sklepy Dbam o Zdrowie i Empik.

Profesjonalizm, czyli jakość oferowanych produktów, informacje na ich temat i bezpieczeństwo transakcji, to wymiar niezbyt zależny od sezonowości. Za najbardziej profesjonalne uznawane są Allegro i Dbam o Zdrowie.

Promocje wpływają na ocenę sklepów tylko wśród 25 proc. ich użytkowników. Szczególnie istotne są zarówno w okresie zarówno, jak i letnim. Za promocje doceniane są e-sklep Tesco i Matras.

Natomiast najrzadziej internauci doceniają sklepy za doradztwo sprzedawców. Cenią je sobie głównie panowie - w kontekście militiaria.pl i Komputronika.


Wśród użytkowników zekupów e-commerce można zauważyć podatność na sezonowe zmiany zainteresowania ceną i wygodą zakupów.

Użytkownicy Dbam o Zdrowie są najbardziej zadowoleni z korzystania ze sklepu internetowego tego serwisu. Wśród pozostałych sklepów internetowych ok. jedna trzecia ich użytkowników ocenia je pozytywnie. Allegro jest bardzo wysoko oceniane w większości wymiarów, jednak ocena profesjonalizmu serwisu obniża całościowy wynik. Empik również w większości zbiera wysokie noty, ale trochę do życzenia pozostawia cena produktów.

Badanie jest realizowane przez IRCenter i SW Research metodą CAWI raz na miesiąc na reprezentatywnej próbie co najmniej 500 internautów. Celem projektu jest długoterminowe określenie postaw wobec zakupów w internecie, najbardziej popularnych kanałów sprzedaży, produktów oraz natężenie zjawiska ROPO wśród polskich internautów (sprawdzam online, kupuję offline). Powyższe dane uwzględniają deklaracje internautów składane od listopada 2013 r. do kwietnia 2014 r.

Dołącz do dyskusji: Cena najważniejsza przy wyborze e-sklepu, Doz.pl najlepiej oceniany

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl