SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

ceneo.pl najpopularniejszą porównywarką, udany debiut tanio.pl

Ponad połowa polskich internautów zna porównywarkę ceneo.pl - wynika z badania firmy Gemius. Co trzeci użytkownik kojarzy na natomiast uruchomiony niedawno serwis tanio.pl.

ceneo.pl najpopularniejszą porównywarką, udany debiut tanio.pl

Badanie przeprowadzone w listopadzie przez firmę Gemius pokazuje, że serwis ceneo.pl zna 57 proc. polskich internautów - o 3 proc. więcej niż miesiąc temu. Tym samym witryna jest zdecydowanie najbardziej znaną porównywarką cen w naszym kraju. Kolejne miejsce w zestawieniu zajęła uruchomiona niedawno strona tanio.pl, którą kojarzy 35 proc. Polaków korzystających z sieci. Tak dużą popularność - prawie trzykrotnie wyższą niż w październiku - serwis zawdzięcza intensywnej kampanii reklamowej, która przebiegała pod hasłem "Jestem zatanistą".

Co trzeci polski internauta zna stronę skapiec.pl, a co piąty - nokaut.pl. Serwis zakupy.wp.pl kojarzy prawie 14 proc. użytkowników sieci, a radar.pl - niecałe 12 proc. Z kolei co jedenasty respondent zna witrynę kupujemy.pl. Natomiast żadnego serwisu tego typu nie kojarzy prawie jedna czwarta internautów.

Badanie świadomości wspomaganej internetowych porównywarek cen zostało przeprowadzone przez firmę Gemius na zlecenie WP.PL w październiku i listopadzie. Każda z ankiet objęła grupę 1,5 tys. internautów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ceneo.pl najpopularniejszą porównywarką, udany debiut tanio.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl