SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CenterNet chce zdobyć rynek małych i średnich firm

Spółka telekomunikacyjna CenterNet w najbliższym czasie przedstawi ofertę detaliczną dla małych i średnich firm, wynika z wypowiedzi prezesa NFI Midas Wojciecha Pytela. CenterNet może w przyszłości zostać połączony z Mobylandem, który NFI Midas przejmie za środki pozyskane z oferty publicznej.

"Ofertę dla małych i średnich firm CenterNet przedstawi już w najbliższym czasie" - powiedział Pytel dziennikarzom. W strategii NFI Midas, CenterNet ma świadczyć usługi telekomunikacyjne dla sektora MSP, podczas gdy Mobyland będzie hurtowym operatorem usługi szybkiego dostępu do internetu na częstotliwościach, które dziś należą do obu firm (ma już taką umowę z Cyfrowym Polsatem).

W bardziej odległej przyszłości CenterNet i Mobyland mogą zostać połączone. Celem połączenia ma być przede wszystkim osiągnięcie synergii kosztowych.

"CenterNet prowadzi już rozmowy z pierwszymi potencjalnymi klientami" - powiedział Pytel. Dodał, że nie zapadła jeszcze decyzja, pod jaką marką będzie świadczył te usługi.

NFI Midas przydzielił wszystkie akcje w ramach swojej oferty publicznej i pozyskał 293,6 mln zł brutto. Cena zakupu 100% akcji Mobyland wyniesie 177 mln zł, ale pod warunkiem, że zadłużenie Mobylandu nie przekroczy 38,5 mln zł na dzień finalizacji transakcji. Pozostałe środki spółka chce przeznaczyć na zmniejszenie zadłużenia z tytułu wyemitowanych bonów korporacyjnych  oraz zasilenie kapitału obrotowego.

Dołącz do dyskusji: CenterNet chce zdobyć rynek małych i średnich firm

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl