SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Centra danych Beyond.pl dostępne globalnie

Beyond.pl, spółka kontrolowana przez Kulczyk Investments, nawiązała współpracę z Megaportem, globalnym dostawcą usług „network as a service”.

(fot. materiały prasowe)Article

W ramach współpracy uruchomiono punkt dostępu Megaport w kampusie Beyond.pl w Poznaniu. Pozwoli to klientom operatora na zestawianie bezpośrednich połączeń z kluczowymi platformami chmury publicznej i SaaS oraz centrami danych na całym świecie (globalny ekosystem Megaportu obejmuje ich ponad 700).

Usługi łączności Megaport w Beyond.pl zostaną uruchomione najpóźniej w sierpniu 2021 roku. Będą oferowane za pośrednictwem prywatnej sieci SDN z pominięciem publicznego internetu.

„Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się tzw. wschodzących rynków data center w Europie. Wynika to między innymi z rosnącego zapotrzebowania na IT i usługi chmurowe wśród polskich firm” - mówi cytowany w komunikacie Eric Troyer, Chief Marketing Officer Megaport. „Bardzo cieszymy się ze współpracy z Beyond.pl. Klienci zyskują wyjątkową ofertę kolokacyjną, ale równocześnie mogą uprościć wprowadzanie strategii chmurowych i zestawianie połączeń pomiędzy centrami danych. Dzięki szybkiej, bezpiecznej i dostępnej na żądanie usłudzeNetwork as a Service mogą połączyć swoją infrastrukturę IT z wieloma lokalizacjami data center i skorzystać z usług, które przyśpieszą ich rozwój” - dodaje.

„Współpraca pomiędzy Beyond.pl a Megaport otwiera przed zachodnimi firmami nowe możliwości kolokowania swojej infrastruktury IT. Dziś wiele z nich poszukuje nowych lokalizacji data center m.in. ze względu na rosnące ceny usług i coraz mniejszą podaż energii na rynkach FLAP-D. W Beyond.pl, dzięki niższym kosztom energii w 100% pochodzących ze źródeł odnawialnych, są w stanie osiągnąć oszczędności na usługach kolokacyjnych rzędu 30- 40%. Dodatkowo, dzięki naszemu partnerstwu mogą korzystać z jednego z trzech najbezpieczniejszych centrów danych w Europie, które od teraz oferuje bezpośrednie połączenia z kluczowymi dostawcami chmur publicznych i data center na całym świecie” — przekonuje Wojciech Stramski, prezes zarządu w Beyond.pl.

W marcu br. Beyond.pl uruchomił Beyond East-West Corridor, korytarz telekomunikacyjny o wysokiej przepustowości między Frankfurtem a Poznaniem, z opóźnieniem poniżej 11 milisekund w obie strony. We wrześniu ub. r. spółka ogłosiła ekspansję poznańskiego kampusu, który ma po rozbudowie osiągnąć moc 42 megawatów i być jednym z największych obiektów kolokacyjnych tego typu w Europie Środkowej.

Beyond.pl to operator centrum danych i dostawca cloud computing. Spółka powstała w 2005 roku. Jej głównym akcjonariuszem jest grupa Kulczyk Investments.

Dołącz do dyskusji: Centra danych Beyond.pl dostępne globalnie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl