SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ceramika Nowa Gala chce zamknąć transakcję kupna fabryki w Mołdawii

Ceramika Nowa Gala, która w grudniu podpisała list intencyjny dotyczący zakupu i objęcia udziałów w mołdawskiej spółce produkcyjnej, liczy, że do końca półrocza sfinalizuje tę transakcję, wynika ze środowej wypowiedzi wiceprezesa Pawła Górnickiego.

Ceramika Nowa Gala chce zamknąć transakcję kupna fabryki w Mołdawii

"Jesteśmy w zasadzie po due diligence i w trakcie rozmów z EBOR-em. Do końca półrocza chcemy sfinalizować transakcję, przynajmniej w sensie podpisania stosownych umów" - powiedział Górnicki dziennikarzom. Dodał, że dodatniego wyniku z tej inwestycji można spodziewać się od 2012 roku.

W grudniu Ceramika Nowa Gala podpisała, z dotychczasowymi udziałowcami, list intencyjny dotyczący zakupu i objęcia udziałów w mołdawskiej spółce prowadzącej budowę fabryki ceramicznych płytek ściennych. Transakcja dokonana zostanie za pomocą spółki celowej, która obejmie 100% udziałów w spółce produkcyjnej.

Docelowo Ceramika Nowa Gala i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) będą posiadać ok. 75% udziałów w spółce celowej, przy czym Ceramika Nowa Gala będzie udziałowcem większościowym. Pozostałe udziały obejmą dotychczasowi udziałowcy spółki.

CNG zamierza przeznaczyć bezpośrednio na inwestycję w fabrykę ok. 3,3 mln euro w ciągu kilku lat, a nakłady inwestycyjne w mołdawskiej spółce zamkną się kwotą 13 mln euro.

Docelowe moce produkcyjne powstającej fabryki, wyniosą ok. 3,7 mln m.kw. płytek rocznie.

Głównymi rynkami, na których sprzedawane będą płytki z tego zakładu, będą Mołdawia, Ukraina, Rumunia i wybrane kraje bałkańskie.

Ceramika Nowa Gala miała 5,24 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 20,76 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 165,51 mln zł wobec 191,98 mln zł rok wcześniej

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ceramika Nowa Gala chce zamknąć transakcję kupna fabryki w Mołdawii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl