SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cezary Michalski doradza Grzegorzowi Schetynie? Tomasz Lis dementuje

Według Polityki Insight publicysta Cezary Michalski, współpracujący m.in. z „Newsweek Polska”, „Krytyką Polityczną” i Crowmedia.pl, doradza w sprawach strategicznych szefowi PO Grzegorzowi Schetynie. - Odpowiadam na pytanie po rozmowie z redaktorem Michalskim. Zapewnił mnie, że nie jest pracownikiem PO, nie jest doradcą PO i nie pisze wystąpień dla polityków PO - stwierdził redaktor naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis.

Cezary Michalski Article

W tekście Polityki Insight opisano, z którymi politykami i specjalistami Grzegorz Schetyna konsultuje się w kwestiach strategicznych. Wymieniono w tym gronie Cezarego Michalskiego, który ma doradzać liderowi PO, a poza tym „podobno bywa autorem niektórych przemówień przewodniczącego”.

Informację komentowali niektórzy dziennikarze aktywni na Twitterze. - Zdziwienie, że redaktor Cezary Michalski doradza (rzekomo) przewodniczącemu Schetynie. Wielu dziennikarzy tutaj doradza politykom zupełnie za darmo - stwierdził Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski. - Jeśli Cezary Michalski doradza Grzegorzowi Schetynie, to PiS może być spokojny o kolejną kadencję u władzy - ocenił Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”. - Zamiast pisać zdania zaczynające się od „jeśli”, może lepiej sprawdzić? - zasugerował mu Tomasz Lis, redaktor naczelny „Newsweek Polska”.

Zwracano też uwagę na oczywisty konflikt interesów między doradzaniem politykowi a działalnością publicystyczną. Cezary Michalski od kilku lat współpracuje na stałe z „Newsweekiem” i „Krytyką Polityczną”, a na początku br. zaczął współpracę z Crowmedia.pl.

W czwartek nie udało nam się skontaktować z Michalskim. Do zastrzeżeń pod jego adresem wynikających z tekstu Polityki Insight odniósł się natomiast Tomasz Lis, odpowiadając na wpis Adriana Zandberga z Razem.

- Halo, Tomasz Lis! Czy Cezary Michalski serio jest doradcą PO i pisze przemówienia? Jeśli Polityka Insight mija się z prawdą, proszę o dementi. Udawanie bezpartyjnego publicysty przez spindoktora to byłoby oszustwo, szkodliwe dla wolności mediów. Naganne po każdej stronie sporu - napisał Zandberg. - Panie przewodniczący, odpowiadam na pytanie po rozmowie z redaktorem Michalskim. Zapewnił mnie, że nie jest pracownikiem PO, nie jest doradcą PO i nie pisze wystąpień dla polityków PO. Pozdrawiam i najlepszego w Nowym Roku - odparł Tomasz Lis.

- Pytanie można zadać inne. Czy Cezary Michalski w tej kadencji łączył w którymkolwiek momencie rolę publicysty oraz doradcy PO i współautora przemówień lidera PO? - skomentował to Wojciech Szacki z „Polityki”.

Cezary Michalski w latach 2006–2008 był zastępcą redaktora naczelnego „Dziennika”, a w latach 90. był redaktorem pism „Brulion” i „Debata”. Był również związany m.in. z Radiem Plus, TV Puls, „Życiem” i „Tygodnikiem Solidarność”.

Jakub Bierzyński zawiesił publicystykę, bo doradza Robertowi Biedroniowi

W ostatnich latach Jakub Bierzyński, szef Grupy OMD, pisał artykuły publicystyczne o polskiej polityce do niektórych tytułów prasowych, w połowie ub.r. zaczął współpracę z „Polska The Times” i „Polityką”, pisał też do Newsweeka”, a od maja do października br. powadził program „Bierzyński na żywca” w serwisie Newsweek.pl.

Bierzyński zakończył współpracę z tymi tytułami, po tym jak zaczął doradzać Robertowi Biedroniowi.

Z kolei w 2016 roku Jakub Bierzyński był doradcą Nowoczesnej i Ryszarda Petru.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cezary Michalski doradza Grzegorzowi Schetynie? Tomasz Lis dementuje

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
grzeniu
crowdmedia też, powiadacie...
13 8
odpowiedź
User
Krzysiek
Może szanowną redakcję zainteresuje, kto finansuje Crowd Media, biorąc pod uwagę treści tam zawarte? ;-) Podobnie portal pana Szubartowicza Wiadomo.co.
27 8
odpowiedź
User
X
"Z kolei w 2016 roku Jakub Bierzyński był doradcą Nowoczesnej i Ryszarda Petru."

Czyli Biedroń powinien się bać! :)
18 8
odpowiedź
User
jjm
Fajne są te wszelkie pseudo społeczne portale, będące w rzeczywistości prywatnymi firmami finansowanymi z publicznych pieniędzy.
No ale czego się nie robi dla obrony wolności ;-)
Wspierajcie, wpłacajcie bo spółki samorządowe wszystkiego same nie pociągną.
26 8
odpowiedź
User
Ufam
Skoro tej informacji zaprzecza Tomasz Lis, to wiem, że Michalski nie doradza Schetynie. Ufam Lisowi w 100%. Wzór dziennikarza w PiSowskiej polsce
13 9
odpowiedź