SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cezex wspiera Centrum Sztuki Współpczesnej

Firma Cezex podjęła decyzję o wsparciu międzynarodowego projektu artists-in-residence laboratory, realizowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej. Idea programu polega na stworzeniu artystom optymalnych warunków pracy i realizacji myśli artystycznej.

W efekcie współpracy powstał dwujęzyczny folder informacyjny, przygotowany na uszlachetnionym papierze dostarczonym przez Cezex. Dystrybucja folderów w Polsce i za granicą ma na celu poszukiwanie nowych ośrodków, które przyłączą się do programu oraz partnerów, decydujących się na wsparcie działalność artists-in-residense. Do produkcji folderu użyto materiału Lessebo Design Smooth Ivory 150g/m2 i 250g/m2, który jest idealnym podkładem dla eleganckich, wysokogatunkowych folderów, katalogów oraz innych prestiżowych druków. Odpowiednio dobrana barwa i faktura papieru Lessebo Design Smooth Ivory podkreśla naturalny charakter i wygląd wyrobów.

Celem programu jest umożliwienie młodym i uznanym artystom realizacji projektów w klimacie sprzyjającym twórczej inwencji. Ośrodki residence oferują optymalne warunki pracy i zapewniają mieszkanie na czas trwania stypendium. Stają się one przestrzenią, w której dochodzi do artystycznej konfrontacji pomiędzy artystami reprezentującymi różne kultury a lokalnym środowiskiem twórczym.

"Cezex od lat wspiera różnego rodzaju działania mające na celu propagowanie myśli artystycznej. Chcemy promować zarówno młodych artystów, jak i osoby doświadczone, których prace nie są jeszcze znane szerokiej publiczności. Wsparcie programu artists-in-residense potraktowaliśmy jako kontynuację naszej działalności na rzecz środowisk twórczych." - tak skomentował decyzję o współpracy Robert Tomaszewski, Dyrektor Rozwoju firmy Cezex.

Centrum Sztuki Współczesnej zlokalizowane w Zamku Ujazdowskim w Warszawie jest największą instytucją zajmującą się sztuką współczesną w Polsce i jedną z najprężniej działających w Europie Środkowej i Wschodniej. CSW jest aktualnie jedynym miejscem w kraju, które prowadzi pilotażowy program wymiany artystycznej artists-in-residence. Stało się to możliwe dzięki ścisłej współpracy z europejskimi i amerykańskimi centrami residence.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Cezex. Wspólnie udało nam się stworzyć naprawdę wyjątkowy folder, dzięki któremu mamy nadzieję pozyskać kolejnych partnerów i sponsorów do programu artists-in-residence laboratory" - tak ocenia współpracę Pani Marianna Dobkowska z Centrum Sztuki Współczesnej.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cezex wspiera Centrum Sztuki Współpczesnej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl