SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Chanel ma pretensje do Radosława Majdana, żąda wycofania z rynku perfum Vabun

Pełnomocnicy domu mody Chanel (spółka Chanel Sarl z siedzibą w Szwajcarii) w piśmie skierowanym do firmy Vabun należącej do Radosława Majdana domagają się wycofania z rynku perfum Vabun for Lady No.5. Twierdzą, że sporne oznaczenie „No.5” może doprowadzić do konfuzji wśród klientów.

Według serwisu money.pl, należąca do Radosława Majdana firma Vabun otrzymała w środę pismo z kancelarii prawnej reprezentującej dom mody Chanel. Pełnomocnicy firmy domagają się w nim wycofania ze sprzedaży marki perfum Vabun for Lady No.5. Powodem ich żądań jest użyte w ich logo i nazwie wyrażenie „No.5”, które może być kojarzone z kultową marką perfum Chanel No.5.

Zdaniem prawników, oznaczenie to może sugerować, że perfumy Radosława Majdana mają jakikolwiek związek z perfumami Chanel No. 5. W ich ocenie „istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że używanie spornego oznaczenia może doprowadzić do konfuzji u klientów”.

Firma Vabun broni się tłumacząc, że perfumy Vabun Lady No. 5 w żadnym stopniu nie są podobne do Chanel No. 5. Twierdzą, że ich produkt ma zupełnie inny znak towarowy, inny wygląd flakonika, inną nasadkę, inną barwę perfum oraz inną woń zapachu, opakowanie ma inny kolor, inna jest też czcionka na opakowaniu i flakonie.

W wyjaśnieniu przesłanym do money.pl spółka ESPI należąca do Radosława Majdana zwraca też uwagę, że również oznaczenie "No.5 zapisane jest odmiennym stylem w stosunku do produktu firmy Chanel, a pełna nazwa znaku towarowego to "for Lady No.5".
Jej przedstawiciele zapowiedzieli jednak, że rozważą polubowne rozwiązanie sporu, rebranding i wycofanie tej linii produktu.

Spółka kosmetyczna Vabun w połowie br. zadebiutowała na rynku New Connect.

Wtedy Radosław Majdan zapowiedział, że w ciągu dwóch najbliższych lat firma chce zaistnieć w Czechach, Anglii i we Włoszech. Obecnie kosmetyki marki Vabun (produkowane przez firmy zewnętrzne) sprzedawane są jedynie w Polsce. Można je kupić m.in. w należących do Jeronimo Martins Polska drogeriach Hebe, w sklepie internetowym oraz hurtowniach kosmetycznych, takich jak np. Drogerie Polskie.

Spółka pozyskała właśnie 186 tys. zł dofinansowania od PARP.

Dołącz do dyskusji: Chanel ma pretensje do Radosława Majdana, żąda wycofania z rynku perfum Vabun

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl