SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Channel 4 tnie budżet o 150 mln funtów

Brytyjski nadawca telewizyjny Channel 4 (C4) planuje zmniejszyć budżet na treści o 150 mln funtów brytyjskich oraz wysłać na urlop 90 pracowników.

Fot. Zespół "Wiadomości" Channel 4Article

Trzeci pod względem wielkości brytyjski nadawca telewizyjny Channel 4 przedstawił plan oszczędności, które zamierza podjąć w związku ze spadkiem przychodów z reklam spowodowanych epidemią koronawirusa.

Według przewidywań analityków, rynek reklamy telewizyjnej ma spaść o ponad 50 proc. w kwietniu i maju, co mocno uderzy w stację, bo większość jego przychodów pochodzi właśnie z reklam telewizyjnych i cyfrowych. Chociaż kanał ma status nadawcy publicznego, nie otrzymuje żadnych środków z budżetu państwa.

W związku z kryzysem wszyscy członkowie zarządu Channel 4 zgodzili się na natychmiastowe obniżenie wynagrodzenia o 20 proc. Na ich wniosek zawieszony został także tegoroczny system premii dla dyrekcji.

Oszczędności w całej organizacji

Budżet na treści został zmniejszony o 150 mln funtów brytyjskich (186 mln dolarów), co "odzwierciedla zarówno trudności związane z produkcją programów w czasie pandemii, jak i decyzje o opóźnieniu lub wycofaniu niektórych programów w tym roku" - poinformował nadawca w oświadczeniu.

Oprócz tego właściciel Channel 4 zaplanował 95 mln funtów oszczędności w całej organizacji, które będą dotyczyć planowanych projektów i inwestycji oraz budżetów marketingowych.

Brytyjski nadawca podał też, że aby zachować płynność finansową, skorzysta z odnawialnego kredytu obrotowego w wysokości 75 mln funtów.

- Koncentrujemy się na ochronie miejsc pracy, ale zamroziliśmy rekrutacje na wszystkie stanowiska poza kluczowymi dla naszego biznesu. Skorzystamy też z rządowego programu utrzymania stanowisk pracy - poinformowali przedstawiciele stacji.

Channel 4 zamierza też odbyć rozmowy z pracownikami i wysłać na urlopy 90 z nich.

- W ciągu ostatnich kilku tygodni Channel 4 pokazał, jak duże znaczenie odgrywa, pomagając odnaleźć się swoim widzom, szczególnie młodym, w tych trudnych czasach, co widać po rekordowej oglądalności Channel 4 oraz ponad 200 mln wyświetleń naszych wiadomości w mediach społecznościowych - powiedział Alex Mahon, dyrektor generalny C4.

Dodał, że wybuch epidemii miał jednak poważny wpływ na przychody z reklam, dlatego firma musi podjąć działania, aby zachować miejsca pracy.

Ian Katz, dyrektor ds. programów w C4 zapowiedział też, że ponad 10 mln funtów zostanie przeznaczonych na programy pomagające widzom żyć w odosobnieniu i zapewniające im rozrywkę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Channel 4 tnie budżet o 150 mln funtów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Swordfish
Channel 4 jest brytyjskim odpowiednikiem naszego TVNu. Stawiali głównie na rozrywkę i produkcje komercyjne. Czy TVN pójdzie w ich ślady? Obecnie nawet u nas nie kręcą podstawowych telenowel.
odpowiedź