SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Channel 4 planuje największe zwolnienia od ponad 15 lat. Dotkną 200 osób

Channel 4 planuje największą falę zwolnień od początku kryzysu finansowego w 2008 roku.

W wewnętrznym e-mailu wysłanym do pracowników dyrektor generalny Alex Mahon stwierdził, że plany, aby finansowana ze środków komercyjnych usługa tego nadawcy publicznego rozwijała się w streamingu, muszą „przyspieszyć” i Channel 4 musi jak najszybciej stać się „nadawcą publicznym oferującym najwyższej jakości usługi cyfrowe”.

W związku z odejściem Channel 4 od nadawania linearnego, co nastąpi w ciągu najbliższych kilku tygodni, zredukowanych zostanie prawdopodobnie 200 stanowisk pracy. Rzecznik Channel 4 powiedział, że aby kanał mógł pozostać istotną i opiniotwórczą siłą w brytyjskim życiu społecznym i kulturalnym, potrzebne są zmiany organizacyjne.

Channel 4 to nadawca całkowicie finansowany ze środków komercyjnych i samowystarczalny, znany z produkcji obrazoburczych programów i generowania ogromnej wartości dla brytyjskiej gospodarki kreatywnej. Jak każda organizacja, w perspektywie krótkoterminowej musimy stawić czoła wyjątkowo niepewnej gospodarce i potrzebie przyspieszenia naszej transformacji, aby w dłuższej perspektywie stać się prawdziwie cyfrowym nadawcą publicznym” – wyjaśnił rzecznik.

„W rezultacie musimy w dalszym ciągu wycofywać się z naszej działalności związanej z kanałami linearnymi i upraszczać nasze operacje, aby stać się mniejszą organizacją. Umożliwi nam to większe inwestycje w naszą cyfrową przyszłość oraz w realizację naszych zadań polegających na tworzeniu wyróżniających się i przełomowych treści w coraz większym stopniu skupiających się na streamingu i kanałach społecznościowych” – dodał rzecznik Channel 4.

Aplikacja Channel 4 jest teraz dostępna na platformach Sky i Freesat. W październiku 2023 roku nadawca odnotował swój najlepszy w historii miesiąc w transmisji streamingowej.

Dołącz do dyskusji: Channel 4 planuje największe zwolnienia od ponad 15 lat. Dotkną 200 osób

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl