SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Charlie Hebdo” znowu kpi z islamu, muzułmanie zapowiadają zemstę

W najnowszym wydaniu satyryczny magazyn „Charlie Hebdo” ponownie żartuje z islamu. Rysunek na okładce wzywa muzułmanów, by „wyluzowali”, a radykalne środowiska islamskie odpowiadają: Zginiecie!

Article

Oburzenie muzułmanów wywołał najnowszy numer „Charlie Hebdo”, który pojawił się w kioskach w ub. tygodniu.

Na okładce magazynu zamieszczono rysunek przedstawiający nagą parę na plaży - kobietę w chuście na głowie oraz długobrodego mężczyznę z widocznymi wśród zarostu genitaliami.

Nie ulega wątpliwości, że przedstawione na rysunku postaci to muzułmanie, co potwierdza zamieszczone u dołu wezwanie: „Reforma islamu: Muzułmanie, wyluzujcie!”.

Po ukazaniu się w sprzedaży numeru z kontrowersyjną okładką środowiska muzułmańskie zareagowały z oburzeniem, a w internecie (m.in. na fanpage’u „Charlie Hebdo” na Facebooku) pojawiły się pogróżki pod adresem redakcji. Jeden z przekazów głosił jasno: Zginiecie!.

Jak podaje francuski dziennik „Le Parisien” redakcja „Charlie Hebdo” powiadomiła o pogróżkach policję, a ta potraktowała groźby poważnie. Od momentu zamachu na redakcję magazynu w styczniu ub.r., w którym zginęło 12 osób dziennikarze magazynu są pod stałą ochroną policyjną.

Ubiegłoroczny zamach był odpowiedzią islamistów na karykatury Mahometa pojawiające się wcześniej na łamach „Charlie Hebdo”, jednak po ataku magazyn nie przestał ich publikować. Zrobił to dopiero w lipcu ub.r. wyjaśniając, że nie jest to decyzja powodowana strachem, lecz wykonaniem przez redakcję zadania obrony prawa do karykatury.

Przy okazji obecnego zamieszania wokół pogróżek pod adresem „Charlie Hebdo” francuskie media ujawniają, że redakcja znalazła się pod szczególnym nadzorem sil bezpieczeństwa w trakcie zakończonych niedawno mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Dziennikarzom i rysownikom pisma grożono wówczas za okładkę z karykaturą francuskiego piłkarza Antoine’a Griezmanna przedstawionego w formie zabawki z sex-shopu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Charlie Hebdo” znowu kpi z islamu, muzułmanie zapowiadają zemstę

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
czytelnik
Trzeba powiedzieć sobie wprost: albo islam się ogarnie i przyjmie europejskie wartości, albo nie będzie dla niego miejsca. Katolicyzm już ten proces przeszedł - nie prowadzimy świętej wojny, nie palimy ludzi na stosie...
44 11
odpowiedź
User
Tomasz
Islam się nie ogarnie. A to jest jawne prowokowanie, grożące kolejną tragedią, w której życie mogą stracić nie tylko osoby zaangażowane bezpośrednio w publikację takiej okładki, ale też postronni ludzie. Czy satyryczna wojna z muzułmańskim betonem była warta śmierci kilkunastu osób, które miały rodziny, dzieci, bliskich? Moim zdaniem, nie i uważam to za nieodpowiedzialną decyzję władz pisma.
17 31
odpowiedź
User
Padawan
Trzeba powiedzieć sobie wprost: albo islam się ogarnie i przyjmie europejskie wartości, albo nie będzie dla niego miejsca. Katolicyzm już ten proces przeszedł - nie prowadzimy świętej wojny, nie palimy ludzi na stosie...


Jakbyście się jeszcze wynieśli na marsa to by już było naprawdę bosko. Przy okazji możecie sobie zabrać ultrasów każdej innej religii.
22 39
odpowiedź
User
S.O.
Wyjątkowo wulgarne rysunki, bez talentu, coś jak gryzmoły w szaletach publicznych ! Wstrętne !
25 30
odpowiedź
User
sdf
Europejczycy już są historią.
21 20
odpowiedź