Internetowy generator tekstu ChatGPT, oparty na sztucznej inteligencji, zyskał dużą popularność zaraz po udostępnieniu go w wersji testowej przez OpenAI na przełomie listopada i grudnia ub.r.
ChatGPT może odpowiadać na pytania i pomagać z różnymi zadaniami. Można z nim konwersować, zadając mu pytania na najróżniejsze tematy, także po polsku (bot dba o szyk wyrazów w zdaniu, odmienia słowa przez przypadki).
##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/tworca-chatgpt-openai-wykorzystali-kenijczykow-2-dolary-za-godzine,7169716849895041a ##
Szybki wzrost popularności ChatGPT zauważyło Google, które widzi w nim konkurencję dla niezagrożonej od lat pozycji własnej wyszukiwarki. Firma obawia się, że dla internautów będzie ono nowym sposobem wyszukiwania informacji w sieci.
"The New York Times" podał niedawno, że internetowy gigant ogłosił z tego powodu "kod czerwony". Według anonimowych źródeł dziennika, obecny CEO Google Sundar Pichai poprosił o pomoc założycieli firmy Larry'ego Page'a i Siergieja Brina, którzy 3 lata temu przekazali mu władzę. Mieli oni w zeszłym miesiącu odbyć serię spotkań z obecnym kierownictwem, podczas których omawiano strategię Google dotyczącą sztucznej inteligencji.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/google-zwolnienia-grupowe-12-tys-pracownikow-kryzys,7169716594247297a ##
Dziennikarze "The New York Times" dotarli do wewnętrznej prezentacji Google, z której wynika, że w tym roku firma zamierza pokazać ponad 20 nowych produktów opartych na sztucznej inteligencji oraz wersję wyszukiwarki z funkcjami chatbota. Możliwe, że nowości ujrzą światło dzienne w maju, podczas corocznej konferencji Google I/O dla deweloperów.
Oficjalnie Google potwierdza jedynie, że cały czas testuje swoją technologię sztucznej inteligencji, aby mieć pewność, że jest pomocna i bezpieczna, a efekty swojej pracy wkrótce pokaże światu.
OpenAI za rok z miliardem dol. wpływów?
Internetowy generator tekstu ChatGPT, oparty na sztucznej inteligencji, zyskał dużą popularność zaraz po udostępnieniu go w wersji testowej przez OpenAI na przełomie listopada i grudnia ub.r.

Oprócz niego OpenAI oferuje m.in. generator obrazów Dall-E2. Spółka działa od 2015 roku, jej współzałożyciel Sam Altman na początku grudnia przyznał, że obsługa jednorazowego skorzystania z ChatGPT przez internautę kosztuje kilka centów. Z drugiej strony firma zarabia na sprzedawaniu licencji do swoich usług: około centa za wygenerowanie 20 tys. słów przez ChatGPT i około dwóch centów za wygenerowanie grafiki.
##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/jak-dziala-chatgpt-aplikacja-zalozyciel-polak-wojciech-zaremba,7169724809451649a ##
Według Reutersa w grudniu podczas prezentacji dla potencjalnych inwestorów przedstawiciele Open AI zapowiadali, że spółka w 2023 roku osiągnie 200 mln dolarów przychodów, a w przyszłym roku - miliard dolarów.











