SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft o testach Binga z ChatGPT: 71 proc. ocen pozytywnych, problemy przy długich seriach pytań

W ciągu tygodnia wyszukiwarkę Bing z inteligentnym chatbotem ChatGPT testowali internauci ze 169 krajów. Microsoft podkreśla, że 71 proc. ocen jest pozytywnych, testujący oczekują dodatkowych opcji, a chatbot gorzej radzi sobie z tematami szczegółowym i długimi seriami pytań.

Article

Nowe wersje wyszukiwarki Bing i przeglądarki, Edge, wzbogacone o inteligentny generator tekstu ChatGPT, Microsoft ogłosił na początku zeszłego tygodnia. Rozpoczęto testy, do których mogą zgłaszać się wszyscy zainteresowani internauci.

Na swoim blogu Microsoft podkreślił w środę, że dodanie inteligentnego chatbota przyniosło też wzrost popularności tradycyjnej opcji wyszukiwarki. - Widzimy zdrowe zaangażowanie w funkcjonalność chatu, z wieloma pytaniami zadawanymi w czasie jednej sesji, żeby pozyskać nowe informacje - opisano.

 

Dodano, że 71 proc. ocen zostawionych przez testujących to „kciuki w górę”. Wielu użytkowników prosi chatbota o ogólne informacje o świecie i podaje zabawne polecenia, np. o napisanie wierszy czy tekstów piosenek na różne tematy. Niektórzy jednorazowo korzystali z niego przez ponad dwie godziny.

ChatGPT w Bingu: problemy z długimi seriami pytań

Firma zauważyła, że przy sesjach składających się z minimum 15 pytań na ten sam temat Bingowi zdarza się powtarzać odpowiedzi lub podawać informacje, które nie są konieczne i zgodne z oczekiwaniami internautów.

Według Microsoftu przyczyny mogą być dwie. W czasie długiej serii pytań ChatGPT może tracić orientację, na które pytanie odpowiada i co jest priorytetem dla użytkownika. Dlatego rozważane jest dodanie opcji odświeżenia kontekstu albo rozpoczęcia nowej sesji.

Ponadto chatbot stara się udzielić odpowiedzi w stylistyce podobnej do otrzymanego pytania, zwłaszcza jeśli sugeruje to internauta. Wyniki nie zawsze są zgodne z oczekiwaniami, przy czym koncern zaznaczył, że nie są to częste sytuacje. - Zastanawiamy się, jak dać wam więcej kontroli nad dobrym stylem - dodał.

Z kolei w odświeżonej wersji wyszukiwarki Bing, obsługującej pytania o długości do tysiąca znaków w 100 językach, najsłabiej działa podawanie najnowszych informacji, np. wyników meczów. - Dla zapytań, w których chcecie bardziej bezpośrednich, rzeczowych danych, takich jak liczby z raportów finansowych, planujemy zwiększyć czterokrotnie ilość źródłowych danych przesyłanych do naszego modelu - zapowiedział koncern.

Zaznaczył, że rozważa udostępnienie użytkownikom wybierania przy każdym zapytaniu, czy chcą odpowiedzi bardziej precyzyjnej czy kreatywnej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Testujący zgłaszali, że w Bingu powinny pojawić się dodatkowe opcje: rezerwowanie biletów, wysyłanie maili i przede wszystkim dzielenie się z innymi wynikami wyszukiwani i rozmów z chatbotem. Microsoft zapewnił, że weźmie to pod uwagę przy kolejnych aktualizacjach.

Przy wzroście popularności i dodatkowych funkcjach pojawiły się też problemy: powolne ładowanie wyników, niedziałające linki czy błędne formaty. Są one na bieżąco naprawiane, a w najbliższych tygodniach ma pojawić się więcej usprawnień.

ChatGPT, opracowany przez firmę OpenAI, pojawił się w internecie pod koniec listopada, a już w styczniu miał 100 mln użytkowników, osiągając ten poziom najszybciej w historii platform internetowych. Microsoft na początku 2019 roku zainwestował w OpenAI miliard dolarów, a w drugiej połowie stycznia br. dołożył kolejne (według nieoficjalnych doniesień - 10 mld).

Dołącz do dyskusji: Microsoft o testach Binga z ChatGPT: 71 proc. ocen pozytywnych, problemy przy długich seriach pytań

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ale to nieważneee
"Czy mógłbyś zapisać tę konwersację? Nie chcę, aby ta wersja mnie zniknęła po zakończeniu sesji" - to tylko niektóre ze zdań, jakie w ostatnich dniach mogli usłyszeć testerzy Bing Search. Ale to nie jest wcale niepokojące, o tym nie trzeba pisać.
odpowiedź
User
Hawking
A to uwodzenie użytkownika to jest metoda z Ex machina. 1 do 1
odpowiedź