SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W Chillizet te same piosenki w identycznej kolejności grano co dwa tygodnie. "Nie powinno się to przydarzyć"

Radio Chillizet w listopadzie, grudniu i styczniu powtarzało tę samą playlistę co dwa tygodnie. Zauważył to jeden z internautów. - Zawiódł czynnik ludzki - przyznaje Michał Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Grupy Eurozet, do której należy rozgłośnia.

Article

W środę, 17 listopada po godz. 16 w Chillizet można było usłyszeć grupę Louis The Child z piosenką "Little Things", następnie polskiego artystę MaJLo z "Another Day" i soulowego wokalistę Leona Bridgesa w utworze "Steam". Te same piosenki w identycznej kolejności zagrano też w Chillizet w inne środy - 1 i 15 grudnia, również po godz. 16. Zresztą w tych trzech dniach playlista była niemal jednakowa przez 24 godziny. Identyczna sytuacja zdarzyła się także w Chillizet we wtorki - 9 i 23 listopada czy w tym roku w środy - 12 i 19 stycznia.

- W przywołanych przypadkach playlisty istotnie były bardzo do siebie podobne i nie powinno się to przydarzyć. Zawiódł czynnik ludzki - przyznaje Michał Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Grupy Eurozet, do której należy rozgłośnia.

O sprawie napisał jeden z internautów na forum poświęconym radiofonii. Zapis granych piosenek sprawdził na stronie Odsluchane.eu, która archiwizuje radiowe playlisty. "Szkoda koncesji i prądu na coś takiego" - gorzko skomentował.

- Dołożymy wszelkich starań, by taka sytuacja już się nie powtórzyła - obiecuje w rozmowie z nami Aleksandrowicz. - Co do zasady playlisty stacji Grupy Eurozet układane są indywidualnie na każdy dzień.

Chillizet i 0,2 proc. słuchalności

We wrześniu ub.r. funkcję redaktora naczelnego i dyrektora programowego w Chillizet objął Dariusz Staniak, pozostając jednocześnie dyrektorem muzycznym stacji. Redaktorem naczelnym rozgłośni był już w latach 2015-2017. W maju 2020 r. wrócił do stacji jako dyrektor muzyczny.

Według badania Radio Track w okresie październik - grudzień 2021 r. Chillizet miało 0,2 proc. udziału w rynku słuchalności. Stacja nadaje swój program w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Wejherowie i na Helu.

Dołącz do dyskusji: W Chillizet te same piosenki w identycznej kolejności grano co dwa tygodnie. "Nie powinno się to przydarzyć"

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Oli
nie sądzę, żeby był to jakiś ewenement na naszym rynku radia i TV;))
41 1
odpowiedź
User
Marta
To tak jak w obecnej Trójce, Ciechan tak robi w soboty, jak mu to napisano na fb to usunęli wpis, to różni nadawcę prywatnego od publicznego - prywatny przeprosi i poprawi, a publiczny wygłosi apel, zruga za hejt i usunie niepochlebne wpisy.
34 5
odpowiedź
User
maniek
w radiu którego nikt nie słucha powtórzyła się playlista. naprawdę news dnia.
30 3
odpowiedź